Skocz do zawartości

Arduino nano plus program Ribs 1.7


xmann1

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie, chciałem zapytać mam ploter z laserem z chin

Program fabryczny i wsad hex to benbox. 

Kolega polecił mi do obsługi plotera program  Ribs jest do niego dołączony plik Hex wgrywam go i okazuje się że sterowanie działa w każdym kierunku jednak nie włącza lasera, ani ręcznie, ani podczas puszczenia pracy do wypalenia. 

W Benbox po powrocie do oryginalnego hexa, muszę zmienić ustawienia programu pozycji laser z 12 na 11 dopiero zaczyna załączać laser. 

Czy był by mi ktoś w stanie podpowiedzieć co przepisać lub co źlee jest w pliku hex że nie uruchamia lasera. 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

IMG_20181116_150913.jpg IMG_20181116_150908.jpg IMG_20181116_211410.jpg IMG_20181120_205245.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Łatwiej byłoby pomóc, gdybyś podał co to dokładnie za ploter i dałbyś jakieś namiary na to oprogramowanie. Nie znam się na ploterach, próbowałem odszukać tego programu, ale Google nie wskazuje mi nic ciekawego na podaną przez Ciebie nazwę. Jeśli wgrywasz gotowego hex'a do Arduino to raczej nic w nim już nie zmienisz. Może Twój sterownik ma wyprowadzenia do podłączenia dwóch laserów(?), a Ty podpinasz się akurat do tego nieużywanego złącza? Strzelam w ciemno, ale zakładam, że jeśli do tego sprzętu jest gotowy hex to powinno działać bez problemów, a wina może leżeć po stronie podłączenia.

Jak podlinkujesz jakieś szczegóły, to pewnie łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie Twojego problemu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

https://sites.google.com/site/nikromsoft/home/programmy/ribs
Źródło programu, w archiwum jest hex, wrzucony do arduino nano. 

Oryginalne od benbox mogę wrzucić plik tylko mogę bezpośrednio tu? 

W programie benbox po wgraniu hexa w programie w pozycji laser muszę zmienić cyfrę z 12 na 11 

W tym programie w którym podałem w przed ostatniej wersji programu 1.6 że strony, 

Pan który uzytkuje ten program do wypalania zdjęć laserem, pisał że laser trzeba podpiąć pod plus lasera i gnd ale zdziwiony był że mam z lasera wychodzące 3 przewody u niego są 2, o ile czerwony będzie plus to który pod gnd. Nie chcę coś źle podłączyć i spalić laser, nazwa i moc jest na zdjęciu w 1 poście. Ploter zamówiłem z AliExpress. Nie miał nazwy. 

Link do komentarza
Share on other sites

LuWitam. Mam podobny problem z Ribs tyko ze w wersji 1.8 jak dobrze pamiętam.Więc tak po instalce wszystko działa w raz z oprogramowaniem układowym czyli sterowanie wypalanie itp. Lecz problem w samym laserku czalu czas jest załączony i nie mogę wyłączyć a powinien być załączany w trakcie wypalania. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Na benbiksie dział prawidłowo a na Ribs laser świeci cały czas.Nadmienie że mój chińczyk laser zasilany trzema przewodami. Z góry pozdrawiam. Damian

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.