Skocz do zawartości

Mifare RFID - skopiowanie karty lub "wgranie" jej na telefon


unitral

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie.

Jestem nowy na forum, ale nie zielony.

Mam kilka  pytań odnośnie Mifare Classic 1k.

1.Czy dla każdego bloku można ustawić inne klucze A i B ?

Mam uszkodzoną kartę dostępu do magazynu. Dokładniej to jest ona złamana,ale udało mi się ją jakoś poskładać i daje się odczytać.

Niestety nie można jej już normalnie użytkować, a informatyk, który jest odpowiedzialny za system wyleciał z firmy i przynajmniej do marca nie ma kto go zastąpić...

Dlatego wydanie nowej karty nie będzie takie proste....

Muszę sobie tą kartę skopiować lub wgrać na telefon, podobnie jak mam już wgrane kilka innych.

 

Zeskanowałem tą uszkodzoną kartę i nie mam pojęcia co jest grane.

Odczytał się tylko sektor 1 i 15, przy czym oba mają inne klucze A i B.

Reszty sektorów w ogóle nie udało się odczytać, nawet z generatorem haseł.

W sektorze 1 jest zapisany tylko numer karty a w 15 same 0.

ACS jest ustawiony dla obu FF0780 78778800

Karta jest wspólna dla mnie i mojego partnera z pracy. Więc odpowiednie dbanie o to żeby jej nie zginać odpada...

 

2.Jak poprawnie ustawić sektory 2-14 żeby też nie dały się odczytać?

3.Czy arduino można odczytać tylko jeden dowolny sektor, czy trzeba odczytać całość po kolei?

4.Chcę zbudować w ramach nauki Arduino podobne zabezpieczenie do mojej piwnicy, z tym, że Dla każdego sektora będzie inny klucz, który będzie zapisany w innym sektorze i tylko ja będę znał kombinację który sektor zawiera klucz do którego sektora....

Takki trochę labirynt 🙂

Oczywiście dysponuję czystymi kartami z programowalnym UID, zwykłymi też.

 

Dla dociekliwych - nie mieszkam w polsce i nie chcę wykorzystywać kopii mojej karty do celów niezgodnych z prawem. Magazyn i parking jest monitorowany 🙂

Zawsze mogę dostać się do magazynu przy pomocy klucza, ale nie możemy go zabierać z biura na więcej niż jeden dzień, a do magazyny czasem trzeba jechać poza godzinami pracy biura.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

ps.Jeśli będzie potrzeba mogę podesłać dump uszkodzonej karty.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Umieściłem link do tematu na naszym Facebooku i padła tam jedna odpowiedź - cytuję więc, bo może być pomocna.

Z tego co się orientuję nie ma możliwości skopiowania takiej karty. Ostatnio byłem na szkoleniu roger racs5 i "te nowsze karty" są bardziej udoskonalone... Nie mają stałego symbolu tylko nadaje im się "pin" i system wysyłając pin karta udostępnia wygenerowany kod... Trochę jak w przypadku kart sim potrzebny kod żeby zautoryzować.. nie da się tego tak po prostu skopiować.... Jedyne co pozostaje autorowi liczyć na to że karta się nie rozpadnie do marca ;) Autor: Piotr Moy

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dziękuję. 

Tylko, że to jest zwykła karta mifare. Dlatego pytam. 

Bawiłem się troszkę z tymi classic i da się ustawić różne kody dla każdego sektora. Nawet inne bity zabezpieczenia, ale nie wiem jeszcze jak to działa w praktyce. 

Te nowsze mamy gdzie indziej udostępnione przez zarządcę innego obiektu w którym też pracujemy. Tam sam UID ma 16 bitów a nie 4. Tych nowszych poza UID nie ma szans odczytać. To nawet nie są mifare. Wejścia do budynku skanuja tylko UID a pomieszczenia i windy chyba całą kartę. 

Wnioskuję to z czasu ile musi być przyłożona karta do czytnika. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Treker
Poprawiłem formatowanie.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.