Skocz do zawartości

[STM32][C] Odczyt z karty SD przez SPI2


mrpajax

Pomocna odpowiedź

Cześć! 

Dostałem mocno bojowe zadanie napisania programu dla STM32F429-Discovery w którym będę odczytywał pliki .mp3 z kart SD. Niestety po moich usilnych staraniach dotarłem do punktu z którym nie mogę sobie poradzić. 

CubeMx nie wspiera z "palca" SPI przy FatFs, a sam nie mam na tyle doświadczenia z tymi płytkami (co najwyżej Arduino, ale wstyd mi porównać je do STM [gdzie napisanie kodu w Arduino zajęło mi 3 min]) więc kręcę się w kółko i szukam gotowych przykładów bądź poradników. Natknąłem się na artykułKrzysztofa Paprockiego, niestety nie udało mi się jakkolwiek zaimplementować jego rozwiązania (nie mam pojęcia gdzie i w którym miejscu mam przepisać linijki kodu). Znalazłem dwa gotowe projekty (pierwszy, drugi), lecz niestety one również nie działają, oraz nie udało mi się ich z debbugować. 

Natknąłem się również na STM32 dla początkujących bez bibliotek HAL, ale niestety nie uzyskałem odpowiedzi na swój problem (bądź bardziej prawdopodobne - nie udało mi się wyciągnąć odpowiedniej wiedzy na temat STM). 

Kończąc swój monolog, chciałbym prosić o pomoc z tym nieszczęsnym odczytem z kart SD, bądź bardziej szczegółowego wyjaśnienia artykułu Paprockiego.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

a mógłbyś podać jakiś link do tego artykułu K.Paprockiego? Jak fizycznie masz podłączoną kartę SD? Masz do podłączenia karty SD jakiś zewnętrzny shield, jeśli tak prześlij link do niego i schemat podłączenia do płytki Discovery. Jeśli masz jakiś szkielet kod wklej go do postu w tagu <Kod>.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@FlyingDutch Wybacz, nie dodałem linków 🤕

Artykuł - link
Pierwszy projekt - link
Drugi projekt - link

Używam tego modułu - link
Moja płytka: STM32F429ZI 

Podłączyłem ją następująco:

Pin PB-12 - CS
Pin PB-13 - SCLK 
Pin PB-14 - MISO 
Pin PB-15 - MOSI 
+ GND i 3V 

I to chyba wszystko... Jedyny kod, który w miarę rozumiem i umiem napisać to inicjalizacja SPI.. Przystosowanie FatFS pod SPI to już dla mnie czarna magia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.