Skocz do zawartości
Alergicprojects

APWS - Automatic Plant Watering System

Pomocna odpowiedź

Właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

• Lubię! 1

Bardzo fajny projekt i ładnie obudowany. Można poprosić o jakieś namiary na pompkę? Sam planuję teraz zrobić coś podobnego na lato, tylko rozbudowane właśnie o stację pogodową i możliwość sterowania po przez telefon 🙂 

(edytowany)

Bardzo chętnie bym pomógł -niestety pompka została kupiona podczas zakupów do pierwszej wersji projektu. Było to dobre 2 lata temu i w tym czasie 3 razy zmieniłem telefon. Żadnego numeru seryjnego nie posiadam ,nie zwykłem też gromadzić paragonów, paczek i instrukcji. Jedyne co pamiętam to zasilanie owej pompki (12V 1A) i maks wynoszenie słupa wody (8 metrów w górę. Może znajdzie Pan ten model na podstawie tych danych.

Edytowano przez Alergicprojects
Błędy jednostkowe
  • Lubię! 1

(edytowany)

@Alergicprojects Bardzo dziękuję za te informacje, pomogły mi 🙂 

EDIT: A takie jeszcze pytanko. Pompka może być np. 1m nad zbiornikiem wody i pompować na wysokość 2m to wtedy max wynoszenie słupa wody musi być minimum 3m. Dobrze myślę że sumuję się odległości między zbiornikiem a ujściem ?

Edytowano przez Masterpc96

Dnia 22.04.2019 o 15:05, Masterpc96 napisał:

Bardzo fajny projekt i ładnie obudowany. Można poprosić o jakieś namiary na pompkę? Sam planuję teraz zrobić coś podobnego na lato, tylko rozbudowane właśnie o stację pogodową i możliwość sterowania po przez telefon 🙂 

Na aliexpress wpisz "water pump 5v". Cena to jakieś ~5-10zł.

Na dostawę w Ali czeka się jakiś miesiąc jezeli nie zapłaci się majątku. Lepiej kupić w Polsce na abc-rc . Jest szybciej i w tej samej cenie.

Właśnie lepiej na 5V czy na 12V bo chciałem dać na 12V a do logiki dać LDO na 3.3V bo sterowanie będzie po przez esp32

57 minut temu, Alergicprojects napisał:

Na dostawę w Ali czeka się jakiś miesiąc jezeli nie zapłaci się majątku. Lepiej kupić w Polsce na abc-rc . Jest szybciej i w tej samej cenie.

Ja czekam max 2 tygodnie 😛 przesyłka to AliExpress Shipping, czasami za dolara czasami za darmo 😉 

To się niestety różni ,ja po 4 dostawach trwających 3-4 MIESIĄCE uznalem , że to olewam i kupuję w Polsce .