Skocz do zawartości
Mihao

Prototyp autonomicznego pojazdu

Pomocna odpowiedź

@Mihao, właśnie zaakceptowałem opis. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 😉

Fajny projekt, mógłbym czytać nawet 10 stron bo sam się przymierzam do czegoś podobnego 😄 Co do Arduino, to polecam pro mini - mało zajmuje miejsca, funkcjonalność ta sama co w uno, klony po piątaku na ali, a dodatkowo są wersje 3.3V, więc obyło by się bez konwertera 😉 Ciekawi mnie jakby w tym zadaniu wypadło np. RPi 3 A+, bo sam mam Zero W (które pewnie podobnie by sobie radziło jak B+) i wiem że potrzebowałbym mocniejszego ale wydawało mi się, że aż Jetson nie powinien być potrzebny.

• Lubię! 1

@arti1295 

Cytat

Co do Arduino, to polecam pro mini

Uno było pierwsze pod ręką w półce z elektroniką, ale faktycznie mini by pasowało lepiej. 

Cytat

Ciekawi mnie jakby w tym zadaniu wypadło np. RPi 3 A+, bo sam mam Zero W (które pewnie podobnie by sobie radziło jak B+) i wiem że potrzebowałbym mocniejszego ale wydawało mi się, że aż Jetson nie powinien być potrzebny.

Na pewno było by "lżej" liczyć i więcej FPS można by wyciągnąć jednak w czasie budowania tego miałem trochę wydatków np uszkodzenie kamery 5mpx i konieczność zakupu nowej a wersji 3A nie było na rynku wtedy (projekt powstawał na przełomie 17/18) i nie chciałem inwestować oraz nie było oceniane estetyka wykonania bezpośrednio tylko działanie / implementacja. W przeciwnym razie zapewne powstaw by hat do Pi który by zawierał wszystkie elementy tak aby tylko wpiąć silniki. 

Jetson pozwolił by na więcej funkcji i bardziej złożone sieci(innego typu np konwolucjne) a także zastosowanie kilku kamer bo niestety z jednej jest małe pole widzenia i wbrew pozorom rozpoznawanie znaków nie jest takie łatwe dla procesora.  

• Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »