Skocz do zawartości

Prototyp autonomicznego pojazdu


Mihao

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@Mihao, właśnie zaakceptowałem opis. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Fajny projekt, mógłbym czytać nawet 10 stron bo sam się przymierzam do czegoś podobnego 😄 Co do Arduino, to polecam pro mini - mało zajmuje miejsca, funkcjonalność ta sama co w uno, klony po piątaku na ali, a dodatkowo są wersje 3.3V, więc obyło by się bez konwertera 😉 Ciekawi mnie jakby w tym zadaniu wypadło np. RPi 3 A+, bo sam mam Zero W (które pewnie podobnie by sobie radziło jak B+) i wiem że potrzebowałbym mocniejszego ale wydawało mi się, że aż Jetson nie powinien być potrzebny.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@arti1295 
 

Cytat

Co do Arduino, to polecam pro mini

Uno było pierwsze pod ręką w półce z elektroniką, ale faktycznie mini by pasowało lepiej. 
 

Cytat

Ciekawi mnie jakby w tym zadaniu wypadło np. RPi 3 A+, bo sam mam Zero W (które pewnie podobnie by sobie radziło jak B+) i wiem że potrzebowałbym mocniejszego ale wydawało mi się, że aż Jetson nie powinien być potrzebny.


Na pewno było by "lżej" liczyć i więcej FPS można by wyciągnąć jednak w czasie budowania tego miałem trochę wydatków np uszkodzenie kamery 5mpx i konieczność zakupu nowej a wersji 3A nie było na rynku wtedy (projekt powstawał na przełomie 17/18) i nie chciałem inwestować oraz nie było oceniane estetyka wykonania bezpośrednio tylko działanie / implementacja. W przeciwnym razie zapewne powstaw by hat do Pi który by zawierał wszystkie elementy tak aby tylko wpiąć silniki. 

Jetson pozwolił by na więcej funkcji i bardziej złożone sieci(innego typu np konwolucjne) a także zastosowanie kilku kamer bo niestety z jednej jest małe pole widzenia i wbrew pozorom rozpoznawanie znaków nie jest takie łatwe dla procesora.  

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 15.03.2019 o 11:32, phillix napisał:

Super projekt! Mógłbyś bardziej opisać albo porobić fotki układu kierowniczego? Też mam robota na konstrukcji lego i właśnie oś skrętna to pięta achillesowa 😞


tutaj są screeny z instrukcji + pdf z instrukcja tego modelu, ja podłączyłem serwomechanizm z tym długim axelm co wychodzi z ukłądu kierowniczegona screenach i w zasadzie bardziej go nie przerabiałem - wadą tego jest zębatka liniowa (chyba tak to się nazywa) w połaczeniu z kołem zębatym które ma luzy i to powoduje że pojazd znosi albo sam skręca. 

instrukcja1.JPG instrukcja2.JPG

6112296 (1).pdf

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

image.thumb.png.cbe10f8f369fcb018a168ca118234e56.png

 

Nowa podstawa pod nowe rozwiązanie z lepszym sbc, kamerą i podwoziem, taki trochę... wkrótce więcej info. 

Ps. Może w tym już uda się wyregulować luzy 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.