Skocz do zawartości

Problemy z VSC PlatfomIO


Karliko

Pomocna odpowiedź

Hej, mam problem z dodatkiem platformIO który nie działa poprawnie. Mogę odbierać przez terminal informacje ale już nic nie mogę wysyłać, nawet pola do wpisywania fraz nie ma, tylko jest jakiś czarny prostokącik. . Dodatkowo wyświetla się ciągle błąd w output Error: no handler found po jakimkolwiek wgranym programie. Jeszcze dodatkowo co jakiś czas przy próbie wgraniu innego programu wyskakuje takie coś: 

could not open port u'COM5': could not open port u'COM5': WindowsError(5, 'Odmowa dost\xeapu.')
The terminal process terminated with exit code: 1

Terminal will be reused by tasks, press any key to close it.

Oto mój program:

#include <Arduino.h>

String odebraneDane = "";
void setup() {
  pinMode(5,OUTPUT);
  pinMode(6, OUTPUT);
  pinMode(7, OUTPUT);
  Serial.begin(9600);
}

void loop() {
  Serial.println("t");
  if (Serial.available() > 0) {
  odebraneDane = Serial.readStringUntil('\n');
  if(odebraneDane == "zielony") {
    digitalWrite(5, HIGH);
    delay(100);
  }
  if(odebraneDane == "żółty") {
      digitalWrite(6, HIGH);
      delay(100);
  }
  if(odebraneDane == "czerwony") {
        digitalWrite(7, HIGH);
        delay(100);
  }
  }
}

Programuje na Arduino UNO

Edytowano przez Karliko
Link do komentarza
Share on other sites

@Karliko proponowałbym zacząć od wgrania i przetestowania programu przez Arduino IDE, będziesz miał gwarancję, że błąd leży po stronie PlatformIO. Wykluczysz możliwe problemy z elektroniką lub kodem Arduino.

Dnia 9.02.2019 o 13:37, Karliko napisał:

Mogę odbierać przez terminal informacje ale już nic nie mogę wysyłać, nawet pola do wpisywania fraz nie ma, tylko jest jakiś czarny prostokącik.

Pokaż z ciekawości zrzut ekranu jak to wygląda 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Na Arduino IDE wszytko działa. Dopiero w trakcie resetowania arduino z przycisku można wgrać inny program w Arduino IDE nie są potrzebne takie rzeczy. Takie rzeczy dzieją się tylko jeśli mam program co wysyła do terminalu jakieś liczby czy litery 

a1.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Karliko napisał:

Takie rzeczy dzieją się tylko jeśli mam program co wysyła do terminalu jakieś liczby czy litery 

Jeśli wysyłasz coś w koło bez żadnych przerw to może po prostu zapychasz sobie cały interfejs komunikacyjny. Spróbuj z jakimś prostym programem, który np. wysyła tekst co 1-2 sekundy - wtedy nie powinno być takich problemów. Jeśli jednak pojawią się kłopoty, to będzie oznaczało już jakieś błędy typowo związane z PlatformIO.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niestety nie spotkałem się osobiście z takim błędem u mnie działało bez problemów. Obstawiałbym tutaj jakieś typowe błędy z gatunku "komputerowego". Pewnie zacząłbym od reinstalacji środowiska 😉 Wiem, że to mało profesjonalne podejście, ale często pomaga. Upewniłbym się też, że ścieżka do programu/projektów nie jest jakaś udziwniona (spacje, polskie znaki itd.), bo to również często komplikuje różne tematy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.