Skocz do zawartości

i-Sobot - elektroniczna zabawka dla fanów robotów


Treker

Pomocna odpowiedź

Znany producent zabawek, firma Tomy Co. Ltd. zaprezentowała najmniejszego jak do tej pory robo-kita o nazwie i-SOBOT.

Firma Tomy, specjalizująca się dotychczas w zabawkach, oczekuje, że głównymi nabywcami będzie światek robotyków-hobbystów, takich jak na przykład tokijscy otaku (w języku polskim brak odpowiedniego tłumaczenia tego słowa, często jednak używa się angielskiego określenia geek ) z Akihabary – ludzie, którzy de facto definiują kierunki rozwoju współczesnej robotyki rozrywkowej (w samym Tokio tego typu robotów sprzedawanych jest ponad 10% w skali świata). Rozszerzenie asortymentu o tego typu zabawki dla dorosłych spowodowane jest kurczeniem się, w starzejącym się japońskim społeczeństwie, rynku zabawek.

isobotrz5.jpg

Robot ma zaledwie 165 mm wysokości i waży ok. 350 g, a jego cena na japońskim rynku wyniesie zachęcające 31.290 jenów (około 777 PLN), czyli trzy razy mniej niż dostępne obecnie na rynku (acz niekoniecznie polskim) inne, pełnowymiarowe humanoidalne robokity (Kondo KHR-1HV i KHR-2HV, Hitec Robonova-1, Manoi AT01 i PF01, czy Bioloid). Tomy zamierza sprzedać ponad ćwierć miliona sztuk.

Choć nie można go w pełni określić mianem robokitu – sprzedawany będzie w wersji już skonstruowanej – to jednak będzie umożliwiał modyfikacje, zarówno programowe, jak i sprzętowe. i-SOBOT posiada 17 stopni swobody, czujniki żyroskopowe pomagające utrzymać równowagę. Na dokładkę, potrafi odtwarzać dźwięk przez wbudowane głośniczki. Można nim sterować za pomocą dołączonego pilota lub za pomocą komend głosowych. Dodatkowo, robot charakteryzuje się bardzo dużą płynnością ruchów. Jego druga wersja wyposażona będzie dodatkowo w kamerę pozwalającą na bezprzewodowe przesyłanie obrazu za pomocą łącza WiFi.

Źródło: elektronika.org

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.