Skocz do zawartości

(Trójmiasto/Gdańsk) Pomoc/Praca przy pomyśle "artystycznym"


Pomocna odpowiedź

Dzień Dobry,

Nie ukrywam. Temat jest bardzo pilny - na wczoraj.
Potrzebuję wykonać pewną pracę ,tzw "artystyczną" na uczelnię ,choć bardzo nie lubię tego słowa, bo takie osoby w moim odczuciu nie istnieją 😉 Ale nie ważne!

Opiszę jak to ma wyglądać, ponieważ może ktoś wie, jak to zrobić bez arduino. Niemniej nie kojarzę/nie znam innego sposobu, programu i narzędzi, które mogłyby zastąpić poniższy pomysł.

Chce stworzyć układ w oparciu o czujniki ruchu pir, które z trzech różnych stron niewielkiej rzeźby wykryją czyiś ruch dłonią. W momencie wykrycia takiego ruchu, załączy się jeden z utworów o niskim, średnim, lub wysokim tonie. Każdy taki dźwięk będzie na stałe przypisany do jednego czujnika. Ma to być mój plik mp3. Cała instalacja układu w wizualną oprawę i obsługa to moja broszka. Szukam osoby, która pomoże za jakąś gratyfikacją złożyć coś takiego do kupy. A może ktoś podpowie jak zrobić coś podobnego prostszą metodą, za pomocą aplikacji, czujnika pir, paru kabli usb i laptopa/komórki? Sprawa jest BARDZO pilna. Musze wszystko stworzyć do 28.05, bądź w najgorszym wypadku do 30.05. Jakiekolwiek pomysły są bardzo wskazane!

Miłego Słonecznego Dnia,
Adam

Link do komentarza
Share on other sites

@RebelMan91 Arduino nie jest stworzone do odtwarzania plików MP3. Można to rozwiązać za pomocą dodatkowej nakładki, która zajmie się odtwarzaniem plików z karty. Właściwie dałoby się to pewnie nawet zrobić bez Arduino, wystarczyłoby odpowiednio wykorzystać tego typu płytkę: https://www.sparkfun.com/products/13720

Podaję w ramach podpowiedzi jakbyś nie znalazł nikogo do pomocy 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź Treker 🙂
W takim razie mam parę pytań. Być może post będzie musiał być przeniesiony do innego działu, bo robi się DIY 🙂
1. Ta płytka wygląda świetnie! Ale czas ma tu znaczenie .. 😞 Czy ktoś na forum z Trójmiasta nie miałby czegoś takiego pożyczyć?
Rozumiem ,że dalej wspominasz o module czytnika kart SD? Coś takiego znalazłem: https://botland.com.pl/pl/akcesoria-do-kart-pamieci/1507-modul-czytnika-kart-sd-5903351241342.html
2. Jeśli to pierwszy kontakt z Arduino, to powinienem ryzykować i sam tym się zająć? Boję się zwyczajnie, że sfajczę pożyczony komplet Arduino Uno od kolegi, np. przez nieuwagę odepnę kable od masy/pinu zasilającego i kaszanka gotowa. W składaniu komputerów kiedyś siedziałem, znam pewne podstawy i zasady traktowania hardwear'u , lutowałem nie raz, ale obawiam się, że to już krok dalej.

Zacząłem patrzeć jak działa kod i wygląda to faktycznie nie groźnie. Z przyjemnością zrobiłbym to wszystko sam, ponieważ parę lat temu podczas warsztatów z robotyki znów wrócił do mnie dzieciak ,pamiętający programowalne roboty od lego. Bardzo chciałem się w to bawić, ale kosztowało majątek. Ale to było chyba 15 lat temu. Niestety czas tutaj ma duże znaczenie 😞

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, RebelMan91 napisał:

1. Ta płytka wygląda świetnie! Ale czas ma tu znaczenie .. 😞 Czy ktoś na forum z Trójmiasta nie miałby czegoś takiego pożyczyć?
Rozumiem ,że dalej wspominasz o module czytnika kart SD? Coś takiego znalazłem: https://botland.com.pl/pl/akcesoria-do-kart-pamieci/1507-modul-czytnika-kart-sd-5903351241342.html

Moduł czytnika kart jest tu zbędny. Samo podłączenie go do Arduino nic Ci nie da. Lepiej kupić wspomnianą płytkę, która "sama z siebie" umie odtwarzać MP3.

7 minut temu, RebelMan91 napisał:

2. Jeśli to pierwszy kontakt z Arduino, to powinienem ryzykować i sam tym się zająć? Boję się zwyczajnie, że sfajczę pożyczony komplet Arduino Uno od kolegi, np. przez nieuwagę odepnę kable od masy/pinu zasilającego i kaszanka gotowa. W składaniu komputerów kiedyś siedziałem, znam pewne podstawy i zasady traktowania hardwear'u , lutowałem nie raz, ale obawiam się, że to już krok dalej.

Zacząłem patrzeć jak działa kod i wygląda to faktycznie nie groźnie. Z przyjemnością zrobiłbym to wszystko sam, ponieważ parę lat temu podczas warsztatów z robotyki znów wrócił do mnie dzieciak ,pamiętający programowalne roboty od lego. Bardzo chciałem się w to bawić, ale kosztowało majątek. Ale to było chyba 15 lat temu. Niestety czas tutaj ma duże znaczenie 😞

Ogólnie jest to proste, kwestia czy uporasz się z presją czasu. Zamówisz części w poniedziałek, przyjadą we wtorek. To masz maksymalnie 2 dni, aby ogarnąć temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.