Skocz do zawartości

Egzoszkielet od Sarcosa


Treker

Pomocna odpowiedź

Egzoszkielet od Sarcosa

Jedna z bardziej znanych firm robotycznych – Sarcos – skonstruowała na zlecenie wojska egzoszkielet o imponujących możliwościach.

szkielet.jpg

Amerykańska firma Sarcos, od 15 lat budująca i sprzedająca roboty do celów rozrywkowych, medycznych i badawczych, została wybrana spośród 14 kandydatów przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych do skontruowania na potrzeby wojska egzoszkieletu. W momencie wyboru (rok temu) prace nad tą technologią trwały w firmie już od 4 lat, i mają zakończyć się już w przyszłym roku. Już dzisiaj jesteśmy jednak w stanie podpatrzeć ich wyniki.

Szkielet pozwala żołnierzom na podnoszenie dziewięćdziesięciokilogramowych ciężarów bez uronienia kropli potu. Jednocześnie nie ogranicza on wcale ruchliwości – człowiek może bez problemów wchodzić po schodach, czy balansować na jednej nodze, co zaprezentowano na poniższym filmiku. W chwili obecnej urządzenie zasilane jest z zewnątrz, ale docelowo ma być wyposażone w odpowiednio pojemny akumulator. Dostępne mają być również wersje zabudowane pancerzem chroniącym żołnierza przed niebezpieczeństwami pola walki. CEO Sarcosa snuje plany zbudowania egzoszkieletu, który po opuszczeniu przez operatora, stawałby się samodzielnym robotem humanoidalnym mogącym wykonywać trudniejsze zadania bez narażania na szwank swojego pasażera.

Źródlo: robonet.pl

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.