Skocz do zawartości

Koła - robot balansujący


Krystyna

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, Sabre napisał:

Witamy na forum, rozumiem, że to muszą być koła o średnicy 100mm?

Cześć. Niekoniecznie. Mogą być 90mm tylko żeby pasowały do tych  silniczków krokowych.  Nema 17 Stepper motors.

No i wydaję mi się, że im większe koła (w %) w stosunku do całkowitej wysokości, to robot będzie bardziej stabilny?

 

Pozdrawiam Krystyna.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

14 minut temu, Sabre napisał:

@Krystyna zajrzyj do Botlandu jest tak kilka kół o średnicy 90mm, ale szczerze to nie wiem czy pasują do ośki silnika nema 17. Botland ma też specjalne mocowania do silników krokowych o wale 5mm do nich można przykręcić takie koło.

Tam już patrzyłam dlatego zdecydowałam się tutaj zarejestrować i napisać. Szukam tych kół ze względu na ten silniczki krokowe. Może jest ktoś tutaj kto wie jakie koła o takiej mniej więcej średni by pasowały. Ew. można coś na wał założyć?

Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Sabre napisał:

@Krystyna ale na tym filmie widać, że na oś silnika jest założona aluminiowa przejściówka do której są te koła pewnie przykręcone, tak jak w moim poprzednim poście.

hmm No ja trochę zielona jestem 🙂  To co radzisz? Kupić krokowce i koła na botlandzie a potem improwizować?

Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, Sabre napisał:

@Krystyna Improwizowanie dobra rzecz, ale nie musisz improwizować. Jeśli kupisz koła które linkowałem i te mocowania to razem wszystko będzie pasowało do silników nema 17. Oczywiście o ile tak jak gdzieś sprawdziłem ich oś ma średnicę 5mm.

 

Ok. Dziękuje bardzo za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.