Skocz do zawartości

Raspberry Pi - Co dokładnie kupić?


aga888

Pomocna odpowiedź

@aga888 czy widziałaś nasze kursy Raspberry Pi?

Polecamy tam konkretne zestawy, które pozwalają na wykonanie wszystkich ćwiczeń z tych materiałów. Dla osoby początkującej powinno być idealne. W zestawie znajduje się RPi, obudowa, zasilacz, karta pamięci, niezbędne elementy elektroniczne i inne dodatki, który są potrzebne do startu.

Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, aga888 napisał:

Chciałabym zakupić Raspberry PI dla początkującego elektronika

Kup RPi, zasilacz 2A. jak będziesz chciał podłączać HDD to 3A. Kartę SD pewnie jakąś pewnie masz. 8GB może być ale lepiej 16. 32 nie polecam, bo backup długo będziesz robił a warto, zwłaszcza gdy się uczysz. LCD do RPi nie polecam, szkoda kasy. Zewnętrzne LCD, do zabawy ok, do poważniejszych rzeczy, niestety, biblioteki  Adafruit beznadziejne. Pobawić się można ale jak chcesz aby nie było artefaktów to musisz je poprawić (jak wszystko z Adafruit, czy to dla AVR czy dla RPi).

Nie wiem co planujesz na RPi zrobić ale wąskie gardło to I2C, SPI i UART. Sensowna rozbudowa najczęściej przez USB. Dziś już nie chce mi się sond podłączać aby zobaczyć co "nie halo" z I2C na RPi+Adafruit. Znalazłem bezsensowne wywołania "display" po "clear" i obrazek migał, teraz tego nie ma (wywaliłem niepotrzebne display) ale odświeżanie ekranu jest żałośnie małe co widać na http://es2.noip.pl/rpi. (artefakty to problem synchronizacji wyświetlania OLED i kamery, w rzeczywistości obraz jest stabilny).

RPi to taka bardziej zaawansowana zabawka niż Arduino. Cudów się nie spodziewaj jak nie pomęczysz sie nad projektem (to samo w Arduino). Co działa dobrze? NAS czyli ogólnie Samba. Serwer drukarek (teraz to raczej niepotrzebne), bramka SMS. Nawet filmy na tym można oglądać (on-line, z HDD, pendrive). Przyrządu pomiarowego na tym nie zrobisz jak się nie wspomożesz sprzętem. FTP, HTTP (niezbyt wymagające, na stronę domowa wystarczy) zrobisz, nawet może Ci odtworzyć jakieś MP3 (MP3, radio on-line dobrze działa, ale dźwięk to raczej na zewnętrznym ADC) gdy jest wejście na stronę.

Z WS2812 jest problem, ale LED albo audio. 1-Wire jeszcze nie próbowałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Na pewno doświadczony elektronik znajdzie wady w Raspberry Pi, nie ma jednak chyba potrzeby, aby straszyć początkujących 😉 Większość użytkowników RPi jest zadowolona z możliwości oferowanych przez ten układ i nie odczuwa nawet problemów, o których tutaj wspominasz. Kwestia wybrania odpowiedniej platformy do danego projektu 🙂

Aktualizacja:

Posty odbiegające od głównego tematu zostały przeniesione do nowego wątku:

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.