Skocz do zawartości

Drukarka ledowa (Led painter) - problem


Kuba_k

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Mam spory problem z gotowym projektem, który chciałem odtworzyć. Dokładnie jest to urządzenie do malowania światłem LED Light painter. Projekt opiera się na rozwiązaniu Adafruit z Neopixel-ami, natomiast ma dodatkowo wyświetlacz lcd i guziki do sterowania plikami.

No i tutaj zaczyna się komplikacja dla mnie. Jeśli chodzi o połączenia to wszystko zrobiłem dobrze, przetestowałem na innych prostych programach i teoretycznie powinno wszystko działać (led podpięty i działa, wyświetlacz lcd też, karta sd nie bo nawet nie wiem jak to przetestować). Zaznaczam, że jestem straszną pierdołą w tych sprawach, a projekt jest bardziej fotograficzny niż elektroniczny dlatego nieoceniona będzie Wasza pomoc.

Po wgraniu szkicu z Arduino IDE nie dzieje się nic, zapala się tylko podświetlenie w lcd i to wszystko. Natomiast podczas kompilacji wyświetlają mi się błędy:

C:\Users\ThinkPad\Desktop\student\led\ArduinoUNO\Light-painter-master\Light-painter-master\Light_painter\Light_painter.ino:510:7: warning: extra tokens at end of #else directive

 #else if CONSISTENT

       ^

C:\Users\ThinkPad\Desktop\student\led\ArduinoUNO\Light-painter-master\Light-painter-master\Light_painter\Light_painter.ino: In function 'void getFileName(char*, uint8_t, uint8_t)':

C:\Users\ThinkPad\Desktop\student\led\ArduinoUNO\Light-painter-master\Light-painter-master\Light_painter\Light_painter.ino:610:64: warning: default argument given for parameter 3 of 'void getFileName(char*, uint8_t, uint8_t)' [-fpermissive]

 void getFileName(char* fileName, uint8_t index, uint8_t ext = 0) {

                                                                ^

C:\Users\ThinkPad\Desktop\student\led\ArduinoUNO\Light-painter-master\Light-painter-master\Light_painter\Light_painter.ino:110:6: note: previous specification in 'void getFileName(char*, uint8_t, uint8_t)' here

 void getFileName(char* fileName, uint8_t index, uint8_t ext = 0);

      ^

Szkic używa 22240 bajtów (68%) pamięci programu. Maksimum to 32256 bajtów.
Zmienne globalne używają 1420 bajtów (69%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 628 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2048 bajtów.

 

Ja tego niestety nie rozumiem i nie mam czasu zrozumieć, gdyż deadline mnie goni bardzo. Zadałem już pytanie do autora na githubie ale mam nadzieję, że ktoś z Was może wiedzieć o co chodzi. Będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Jednak napisanie prośby o pomoc zawsze pomaga 😄 Temat do usunięcia, jednak te błędy nie mają żadnego wpływu na pracę skrytpu, problemem był zły adres I2C. Oświeciło mnie dopiero po tym jak napisałem tę prośbę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.