Skocz do zawartości

Komunikacja 2 Arduino poprzez ZigBee


kaczor112

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam za zadanie skomunikować ze sobą dwa arduino za pomocą ZigBee. Np, Kliknięcie klawisza na jednym arduino ma wysłać za pomocą ZigBee sygnał do drugiego ZigBee połączonego z drugim arduino i na nim zapalić diodę. Mam Arduino UNO z botlandu kupione w ramach kursów tutejszych a ZigBee dostałem z uczelni jest to typ ETRX3DVKA357 Development Kit.

Bardzo proszę o pomoc w zakresie samej konfiguracji ZigBee, poradniki wychodzące od XBee nie są, a przynajmniej ja nie umiem, z nich skorzystać dla ZigBee. Ten program XCTU kompletnie nie widzi ZigBee. a sensowne poradniki z których umiałbym skorzystać są dla XBee przez XCTU.

 

Bo jeżeli chodzi o samo arduino znalazłem

https://www.instructables.com/id/How-to-Use-XBee-Modules-As-Transmitter-Receiver-Ar/?fbclid=IwAR34KylABqKIN1i644FnMtVYh-ZadnIka0RxWeLF-lobFyrAEiT8OvLpxfo

gdzie się wydaje sensowny kod programu, więc problem leży po konfiguracji.

Edytowano przez kaczor112
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 2.12.2019 o 15:15, kaczor112 napisał:

Bardzo proszę o pomoc w zakresie samej konfiguracji ZigBee, poradniki wychodzące od XBee nie są, a przynajmniej ja nie umiem, z nich skorzystać dla ZigBee. Ten program XCTU kompletnie nie widzi ZigBee. a sensowne poradniki z których umiałbym skorzystać są dla XBee przez XCTU.

Bawiłem się przez chwilę (~rok temu) tymi modułami i były wykrywane przez program konfiguracyjny bez żadnego problemu. Warto więc najpierw rozwiązać ten problem 😉 Próbowałeś standardowych metod typu reinstalacja, zmiana przewodów itd.? 

Link do komentarza
Share on other sites

ojj teraz zobaczyłem kruczek.

Nie konfiguracji, tylko komunikacji.

Przez Arduino mogę wysłać polecenie do ZigBee i standardowe polecenia jak <ATSALL:FFFF,18=0000000C> zapal wszystkie diody, takie polecenia mi działają.

Natomiast nie potrafię sformułować polecania dla konkretnego ZigBee, żeby zapalił diody na tym jednym a nie na wszystkich.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.