Skocz do zawartości

Pakiet 3s 18650 + przetwornica step down lm2596


df97

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim!

Po pierwszym naładowaniu akumulatorów litowo-jonowych i włożeniu do koszyka moje przetwornice nie działają- napięcie na wyjściu jest 0V. Jednak po przystawieniu przewodów do wyjścia zamiast do wejścia przetwornica zaczyna "działać"- świeci sie dioda, napięcie na wejściu trochę mniejsze jednak nie reaguje na regulacje potencjometrem. Przetestowane na dwóch lm2596 i to samo wyszło. Moje pytanie jest następujące. Czy to z przetwornicami może coś być? Czy z akumulatorami? Po przyłożeniu bezpośrednio z koszyka przewodów do mostka H l298n mostek normalnie działa

 

Link do komentarza
Share on other sites

@df97 co to dokładnie za przetwornice? Masz jakieś gotowe moduły?

PS tak na przyszłość to przykładnie zasilania z koszyków na wyjście modułu nie należy do najlepszych pomysłów 😉

Edytowano przez Treker
Poprawiłem błąd.
Link do komentarza
Share on other sites

@TrekerTaka jak na zdjęciu przetwornica. A to co należy jeszcze zastosować jako element pośredniczący miedzy koszykiem na 18650 a przetwornica? Jestem zupełnie zielony ale przed naładowaniem wszystko chodziło tak jak trzeba także proszę o wyrozumiałość.

lm2596.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, df97 napisał:

A to co należy jeszcze zastosować jako element pośredniczący miedzy koszykiem na 18650 a przetwornica?

Oczywiście popełniłem błąd, miałem na myśli podawanie zasilania na wyjście przetwornicy (edytowałem już mój post, aby nie wprowadzać zamieszania) 🙂

1 godzinę temu, df97 napisał:

Jestem zupełnie zielony ale przed naładowaniem wszystko chodziło tak jak trzeba także proszę o wyrozumiałość.

Myślałem, że przetwornica nie działała od początku. To bardzo dziwne, że układ przestał działać, gdy naładowałeś akumulatory. Masz pewność, że w między czasie nie uszkodziłeś jakoś inaczej tej przetwornicy (zwarcie, odwrotnie podłączenie zasilania itd.)?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przed naładowaniem wszystko działało jak należy. Jedynie co to podczas transportu mogło się coś uszkodzić ale w tą wątpię bo dobrze zabezpieczyłem sprzęt. Posiadam dwie takie przetwornice i obie zachowują się w taki sam sposób. Chyba pozostaje mi kupić nowe i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć na ten temat

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.