Skocz do zawartości

atmega8, nieumiejętność budowy adaptera


harrry_poter

Pomocna odpowiedź

Z góry chciałbym zaznaczyć iż mam małą styczność z elektronika i jej układami, dlatego niektóre pytania zadane prze zemnie mogą się wam wydać oczywiste, bądz głupie - więc proszę o wyrozumiałość.

Na samym początku założenia chciałem sam zrobić programator/adapter avr isp - http://www.ajd.czest.pl/~pawel.borkowski/wyklady/avrisp/budo_pro.html ale wkońcu z powodu braku elementów uległem i zakupiłem gotowy programator avr isp z internetu za cenę 7zł, więc wyszło mi to taniej niż bym go budował od 0, teraz chciałbym podłączyć do niego atmege8 no i zaczynają się problemy

Programator jest podłączany do portu COM, a z wyjścia programatora widać gniazdo kanda do tego jest dołączony kabel z 2 wtyczkami kanda, na wyjściu 5v.Adaptera nie posiadam, ale posiadam prototypowa płytkę stykową, i mikrokontroler atmege8 Razz a więc trzeba zbudować adapter, poprawnie według mnie byłoby to zrobić na płytce drukowanej z pinami od listwy kołkowej + podstawka precyzyjna dil28 ale niestety nie mam takiej możliwości moje pytanie dotyczy czy mogę zrobić to na prototypowej płytce w taki sposób -

skoro na płytce stykowej nie mogę stworzyć gniazda bo ma za małe otwory, nawet przy najszczuplejszej listwie kołkowej - 1.27mm moim pomysłem było wyprowadzenie cienkich izolowanych drucików ze zdjętymi z izolacji końcówkami z końca kabla isp wtyczki kanda prosto na płytkę stykową, czy takie cos ma prawo działać ?

Po wstępnym podłączeniu w taki sposób ponyprog nie wykrywa atmegi, co mogę robić źle? z tego co wyczytałem najczęstszym problemem jest niewłaściwe podłączenie, a nie wina sprzętu wiec możliwe ze podczas sciągania izolacji mogłem nadłamać którąś końcówkę więc mogłoby to powodować brak wykrycia

Chciałbym już przeskoczyć ten moment i już zacząć programować, mogłbym również dołączyć zdjęcia i schematy co i jak proboje podłączyć jeżeli nadal będę stał w tym miejscu, z góry dziękuje.

allegro.pl/item913299052_programator_avr_isp_najtaniej_na_allegro.html

jest to tego typu programator

http://yfrog.com/cadsc00003dsj

Tak to wygląda, nie wykrywa mikrokontrolera, w tym momencie płytka powinna przewodzić ? Czy powinienem vcc podłączyć do + a ground do - ?

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystkie nóżki VCC i gnd muszą być podlączone. W opisie masz nieścisłość - piszesz że to jest programator na com, a link podajesz do lpt : / Jeśli to jest ten z linku to on nie zasila układu, to ty go musisz zasilić z zewnętrznego źródła, to samo procesor.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.