Skocz do zawartości

Mocowanie koła do wału silnika


Jagodziana

Pomocna odpowiedź

Witam,

Temat troszkę stary, ale nie ma sensu zakładać nowego skoro mowa będzie o tym samym. A mianowicie mam niezłą zagrychę z połączeniem koła bezpośrednio do silnika. Wał silnika ma ścięcie - jest w kształcie litery D. Średnica wału wynosi 4mm, a odcinek ścięty ma "średnicę" 3mm. Koło zaś ma otwór o średnicy 8mm.

Sytuację może rozjaśnią rendery z Inventora - wersja akademicka:

Pytanie jak to zamocować? Jakich części szukać? Byłem nawet w sklepie modelarskim, gość niestety również nie potrafił mi pomóc, chociaż próbował podłączyć to czymś takim: http://allegro.pl/piasta-smigla-adapter-6x4mm-hobbywawa-pl-i1316336872.html Może by to i było, ale koszt tego taki sobie, zwłaszcza jeśli to ma być więcej niż na jedno koło, może można to jakoś taniej zrobić? Wystarczyłoby pewnie cokolwiek co ma idealnie wycięty kształt D, reszte jakoś bym sobie dorobił. Rozważam jeszcze możliwość połączenia nie bezpośredniego, ale to wiąże się z koniecznością przeznaczenia większej ilości miejsca, na co niestety w swojej konstrukcji nie mogę sobie pozwolić. Takie rozwiązanie chciałbym zastosować w sumo nad którym aktualnie coś próbuję dłubać, jak i do LF (Partyzanta), którego to chciałbym mocno zmodyfikować.

Link do komentarza
Share on other sites

Mocowałem kiedyś identyczne kółko (z drukarki HP seria DJ600) i mocowałem je na oś o profilu D, ale średnicy 6mm. Zastosowałem rurkę miedzianą o średnicy zewnętrznej 8mm i grubości ścianki 1mm + blokada. Działało to wystarczająco długo. Możesz spróbować zrobić jakoś podobnie, np wykorzystać 2 rurki( 8mm i 6mm) + jakaś blokada (ajk rurak jest meidziana to można nawet spróbować coś wlutować, ale trzeba uważać aby koło nie wypadło bokiem.

BTW: guma na tych kółkach tylko wydaje się fajna, do sumo się nie nadaje. Łatwo się ściera i potem się ślizga na tym drobniutkim startym gumowym proszku. Za to do gumy łatwo jest przykleić inne ogumienie.

Link do komentarza
Share on other sites

2 rurki? Jakoś sobie nie wyobrażam takiego rozwiązania, z jedną już prędzej, ale takie rozwiązanie wymaga nagwintowania jednego końca rurki żeby nakręcić na nią jakąś nakrętkę, co by kółko nie spadało. Może istnieją jakieś gotowe rozwiązania? Głównie chodzi mi właśnie o coś co ma wycięty kształt D.

PS. Skąd wiesz, że to te same kółka? ;>

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.