Skocz do zawartości

Nie mogę wgrać programu na Arduino UNO


BarteQxQ

Pomocna odpowiedź

Tak jak w tytule nie mogę wgrać programu na Arduino UNO , posiadam 2 arduino uno klony a gdy próbuję wgrać jakikolwiek program to bardzo długo się on wgrywa a po około 1min wyskakuje błąd ,,Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd" od 5 godzin siedzę i myślę czemu moje arduino nie działa i nie wiem. Proszę o pomoc ponieważ kupiłem teraz wasz  Kurs Arduino poziom 2 i szkoda mi go jakby moje arduino nie działało. Jeszcze raz proszę o pilną pomoc. Jeszcze dodam że do dziś arduino na COM 7 zawsze działało ale teraz nie wiem czemu nie mam portu COM 7 tylko COM 1 a teraz arduino mi nie działa 

Edytowano przez BarteQxQ
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@TrekerGdy próbowałem wgrać na płytkę program z internetu na włącznik bluetooth to pod pin 0 oraz 1 miałem podłączony moduł bluetooth. Na moją główną płytkę wgrywałem już dużo programów ponieważ na niej uczyłem się z twoich kursów  , a 2 płytka jest nowa i dziś pszyszła. Jeszcze raz przypomnę że obie płytki to klony bo być może to ważna informacja. Na porcie szeregowym com 7 wszystko ładnie działało a teraz wszystkie inne porty ,,wyparowały" i nie widać ich na menedżerze urządzeń.Tak jakby komputer nie widział arduino ale nie wiem dopiero się uczę arduino. Bardzo mi na moim arduino uno zależy ponieważ wydałem dużo pieniędzy na arduino . Jeśli wiesz co to może być to proszę odpowiedz.

Edytowano przez BarteQxQ
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Jeśli jakieś zdjęcia są potrzebne to jutro po egzaminach wyśle. A i jeszcze jedno , mój komputer w menedżerze urządzeń nie widzi arduino.

Edytowano przez BarteQxQ
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@BarteQxQ w takim razie odłącz wszystko z pinów 0 i 1, bo to może zakłócać programowanie. Ogólnie zmiana numerów COM to nie jest coś bardzo dziwnego - zdarza się i nie powinno powodować problemów, ale skoro Twój komputer nie widzi Arduino to pewnie COM1 wcale nie należy do Arduino. Dla pewności warto w takiej sytuacji sprawdzić płytki z innym kablem lub przeinstalować IDE lub przeinstalować sterowniki od klonów - możliwe, że coś przestało działać. To trochę loteria w tym zakresie 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.