Skocz do zawartości

Sterowanie ledamie - pilot + czujniki ruchu


Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie.

 

Za projekt założyłem sobie oświetlenie paskami led belki koło kuchni + stopni schodów w mieszkaniu. Aktualnie są sterowane pilotem bezprzewodowym RF 2.4 Ghz ( Firmy nie pamiętam ) + oczywiście kontroler. Chciałbym dorobić pewną funkcjonalność. 

 

Moim założeniem jest dołożenie dwóch czujników ruchu które zapalały by ledy ( w nocy ) w momencie gdy ktoś wstanie z łóżka by oświetlić drogę do łazienki z antresoli. Czujniki byłyby tak rozmieszczone, że pierwszy umieszczony na górze antresoli zapalał by oświetlenie. W momencie wejścia do łazienki chwytała by druga czujka i zgaszała ledy. W momencie wyjścia z łazienki czujnik odpalał by timer na np 30 sekund po czym zgaszał by ledy. Sam program który by to robił to nie jest problem, chodzi o połączenie tego wszystkiego w jedno czyli gdy np odpalę sobie ledy pilotem, to czujniki nie reagują; Zgaszę ledy pilotem to czujniki reagują. Chciałbym również, by ledy odpalone za pomocą czujnika, świeciły najniższym światłem, a nie na maxa. Nie jestem w tym dobry i jedyne co przychodzi mi na myśl to dokupienie drugiego sterownika led i ustawienie na nim najniższej jasności i zapalać ledy przez przekaźnik, jednak chciałbym to wszystko zrobić na jednym sterowniku. Czy ktoś wie jak coś takiego wykonać i jest w stanie mi pomóc? 

 

Serownik + pilot ( pilot otrzymałem trochę inny, zdjęcie poniżej ) Sterownik i pilot to LINK      LINK  - Mój pilot zamiast kolorowej tarczy ma czarno białą, dla MONO.

Chcę też użyć Arduino UNO + 2 czujniki ruchu LINK

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez tarzinio
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim

Musisz podać listę sprzętu bo nie potrzebujesz naszego gdybania tylko rozwiązania problemu. Przede wszystkim napisz chociaż co to za sterownik. Teoretycznie nie widzę przeszkód aby sobie jasność świecenia ledów pilotem ustawiać.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Sterownik i pilot to LINK

Jednak przysłali mi trochę inny pilot. LINK  Z tym że dla MONO a nie koloru ( rożni się tylko kolorom tej okrągłej tarczy ). Nie mogę znaleźć teraz dokładnie takiego jak ja mam.

 

Rozumiem, że dla ciebie wydaje się nie mieć przeszkód takie coś, ale dla mnie sterowanie zarówno pilotem jak i arduino jednego sterownika led tak by niezaleznie wpł jest dość ciężkie, ale nie zawacham się pokombinować jeśli mi pomożecie.

 

Po prostu nie wiem jak niezależnie mogę sterować tym sterownikiem przez arduino, gdyż no.. pilot już jest sparowany. Jak pisałem wyżej, nie chce nim sterować zmieniając stale moc świecenie, a ustawić na najniższy przy odpaleniu przez czujnik i zgasić gdy zostaną spełnione warunki wyżej opisane.

 

Do tego wszystkiego chce użyć arduino uno +  czujniki LINK

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez tarzinio
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gdybam tylko, ale czy nie można kupić czegoś takiego:

Moduł wykonawczy MOSFET IRF520 24V/5A - Iduino ST1168

modul-wykonawczy-mosfet-irf520-24v5a-iduino-st1168.thumb.jpg.e080fb169754659661fd9c95686f6911.jpg

I sterować tymi ledami razem z czujkami tylko w arduino a do arduino doropić prosty serwer www i telefonem sterować?

Ingerencja w gotowe moduły (zczytanie pilota) będzie chyba trudniejsza, lub jeżeli mocno chcesz mieć pilota to dobrać polit na 433MHz +  moduł który odbiera t=naciśnięcie przycisku jako stan niski. Może nie jest taki ładny jak masz teraz, ale zadziała 🙂

Moduł radiowy 4-kanały 315MHz + pilot

modul-radiowy-4-kanaly-315mhz-pilot.thumb.jpg.ccdd86399f3f146626d489da54470c4e.jpg

Może to Ci natchenie na jakieś rozwiązanie problemu lub pomyślisz o problemie inazej.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.