Skocz do zawartości

ESP8266-01 Przekaźnik nie działa i fizyczny przycisk


RossiQ

Pomocna odpowiedź

Witam. Już straciłem całkowicie siły do tego g.....

Mianowicie na arduino znam tylko podstawi  i tyle. Mam esp8266 zabudowane na module przekaźnika dokładnie taki - https://www.avmarket.eu/modul-przekaznika-wifi-esp8266-5vdc-p-4312.html

Niestety mam ich 5 sztuk i po podłączeniu 5V tak jak ma być na 3 miga diona od przekaźnika samoczynnie nie ma znaczenia czy jest esp czy jest bez. Na 2 miga dioda i działa tak samo przekaźnik. Również nie ma znaczenia czy jest esp czy go nie ma. Widziałem filmy jak przerobić podobne moduły aby działały prawidłowo natomiast nie widziałem jak zmusić coś takiego do działania. Jesteście mi wstanie pomóc ??

Jak już wspólnie uruchomimy ten moduł przekaźnika to potrzeba jest następująca. Chciałbym aby aplikacja Blynk uruchamiała przekaźnik oraz fizyczny przycisk podpięty do moduły również uruchamiał ten sam przekaźnik. Będą to ledy sterowanie z tel oraz przycisk na ścienny.

Błagam już tracę nadzieję 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Podejrzewam, że nikt Ci nie odpisał, bo strasznie chaotycznie napisałeś tego posta. Używaj przecinków, przeczytaj posta zanim go dodasz, popraw literówki i zastanów się, czy ktoś zrozumie o co Ci chodzi.

Np.:

Cytat

Na 2 miga dioda i działa tak samo przekaźnik

Czyli, że przekaźnik działa tak samo jak dioda? Załącza się i rozłącza cyklicznie?

Cytat

Widziałem filmy jak przerobić podobne moduły aby działały prawidłowo natomiast nie widziałem jak zmusić coś takiego do działania

???

 

Strzelam w rozwiązanie, że diody migają ze względu na brak odpowiedniego napięcia/natężenia dla regulatora napięcia. Nie wiem jaki w Twoim module jest regulator ale możliwe, że 5V to zbyt małe napięcie wejściowe. Ja mam ESP32 i tam mogę podać teoretycznie od około 5V do 12V ale przy 5V ESP32 może nie działać prawidłowo jeżeli jest dodatkowo obciążane np. przez przekaźnik. Zobacz w dokumentację jakie napięcie możesz tam podać i jeżeli można to spróbuj to zasilić przez np. 6,5V i patrz czy dioda chociaż mniej miga (dłużej świeci pomiędzy zgaśnięciami). Ewentualnie zasilacz ma zbyt małą wydajność ale podejrzewam, że próbowałeś podłączyć tylko 1 przekaźnik na raz.

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.