Skocz do zawartości

Kurs micro:bit – #3 – czujniki światła i obrotu w praktyce


Komentator

Pomocna odpowiedź

Kurs micro:bit – #3 – czujniki światła i obrotu w praktyce

Umiemy już ułożyć program dla micro:bita, który korzysta z diod i przycisków. Pora, aby do naszej płytki podłączyć czujniki światła i obrotu. Sprawdzimy również jak działają warunki, dzięki którym przebieg programu będzie mógł zależeć np. od poziomu oświetlenia.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ponad rok minął i nikt nic nie skomentował?

Mnie się aż "łezka w oku zakręciła" kiedy przypomniały mi się dawno zapomniane lata dzieciństwa i moje programowanie.

Oczywiście były to inne czasy i inne programowanie w językach, których pewnie nikt już nie używa.
Ciekawe, czy zapomniana wiedza z przed prawie 30 lat się "odświeży" i może w czymś pomoże.
Takie komputery i programowania jak ja robiłem to pewnie w muzeum informatyki można znaleźć.

Tak czy inaczej bardzo fajny kurs i dzieciaki mogą sobie "pogłówkować" aby coś fajnego zaprogramować.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie ten kurs "generuje" wyjątkowo mało komentarzy, ale to chyba dobry znak - w statystykach widzę, że sporo osób czyta te materiały, widocznie wszystko jest jasne i nie ma o co pytać w komentarzach 😉 Dziękuję więc za opinie - dobrze wiedzieć, że materiały są faktycznie przydatne!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

W 3 części kursu - Kurs micro:bit – czujniki światła i obrotu w praktyce • FORBOT jest mowa o wyświetleniu informacji z czujnika w postaci wykresu na konsoli. Tylko pytanie jak ją włączyć??? Nie wiem czy zmieniło się oprogramowanie - ale teraz nie widzę nigdzie takiej możliwości jak włączenie konsoli. Jakiś pomysł gdzie to znaleźć?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 8.07.2023 o 10:00, xen007 napisał:

Witam!

W 3 części kursu - Kurs micro:bit – czujniki światła i obrotu w praktyce • FORBOT jest mowa o wyświetleniu informacji z czujnika w postaci wykresu na konsoli. Tylko pytanie jak ją włączyć??? Nie wiem czy zmieniło się oprogramowanie - ale teraz nie widzę nigdzie takiej możliwości jak włączenie konsoli. Jakiś pomysł gdzie to znaleźć?

Potwierdzam, też nie widzimy tych wykresów niestety (wersja i desktop i webowa).

Link do komentarza
Share on other sites

@czubajkaKania dziękuję za ponowienie pytania, bo pierwsze zupełnie mi umknęło. Faktycznie bloczek uległ zmianie i teraz konieczne są dodatkowe kliknięcia. Na bloczku plot bar graph of należy kliknąć ikonę plusa, aby rozwinąć dodatkową opcję, która musi zostać aktywowana (serial write on). Przy takim ustawieniu opcja wykresu powinna być znów widoczna w środowisku. Przykład:

temp.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.