Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem do internetu przez Wi-Fi


paweldudek

Pomocna odpowiedź

Cześć, 

kupiłem Maliny z botlandu zero i 4 4GB razem z kursem.

Mam problem z podłączeniem się do internetu przez wi-fi

1. Zaznaczam, że za pierwszym zadziałało od ręki. 

2. Próbowałem na dwa sposoby UART i raspi-config oraz pliki ssh i wp_supplicant na kartę SD. 

3. Niestety żaden ze sposobów nie działa. 

Proszę o pomoc w dojsciu co jest nie tak. Od razu mówię, że plik jest prawidłowy. 

Router Archer C2 TP-LINK. WPA2 AES.

Z góry dziękuje. 

 

Edytowano przez paweldudek
Link do komentarza
Share on other sites

@paweldudek witam na forum 🙂

Trochę podejrzana sprawa, że za pierwszym razem zadziałało, a później już nie rusza. Masz pewność, że z jakiegoś powodu Twój router nie zbanował Malinki? To Twój router czy dostarczony przez ISP (czasami firmy lubią dodawać jakieś blokady w swoim oprogramowaniu)?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam router TP-Link Archer C2 dostarczony razem z internetem UPC. Sprawdzałem wczoraj również połączenie z routerem livebox. Malinka łączy się hotspotem z iPhona również zabezpieczonym WPA2. 

Swój router przywróciłem do ustawień fabrycznych. Filtr adresów MAC jest wyłączony. 

Wydaje mi się, że może być coś z malinką. Za pierwszym razem gdy ją ustawiałem trochę się bawiłem, gdyż używałem połączenia UART na MACOS, potem ssh i klucze też przez terminal MACOS(swoją drogą niesamowita przewaga nad windowsem, wszystko działa z wiersza poleceń i wszystko jest budowane) podczas różnych poszukiwań mogłem coś zmienić w ustawieniach WiFi. Oczywiście od tego czasu zrobiłem już kilka formatów. 

Jakie ustawienie Wi-Fi, w plikach wpa_supplicant.conf i interfaces mogą pomóc. 

Dodam jeszcze, że próbowałem połączenia przez NetworkManager i widzi on sieci ale gdy spróbuję się z nią połączyć wyrzuca mi komunikat, że takiej sieci nie ma. 

Bardzo proszę o pomoc lub jakieś nakierowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

@paweldudek wybacz, że dopiero teraz, ale umknęła mi wcześniej Twoja odpowiedź. Szczerze mówiąc to ja bym był jednak podejrzliwy w kierunku tego routera od UPC, tam może być też blokada portów itd. Żeby to wykluczyć to najszybciej i najprościej byłoby pewnie zainstalować od nowa system na RPi i zobaczyć czy wtedy ruszy (skoro na początku u Ciebie działało). Jest to podejrzana sprawa, bo jeśli na RPi zmieniasz ustawienia do sieci w wpa_supplicant.conf to wszystko powinno działać.

Inna opcja: masz możliwość podpięcia monitora do Raspberry Pi? Jeśli tak to zaloguj się normalnie w trybie graficznym do Raspbiana i spróbuj połączyć się z WiFi przez opcję dostępną w interfejsie graficznym (obok zegara, tak jak w Windowsie). Może ta droga coś naprawi - przynajmniej będzie wiadomo czy to wina malinki czy routera.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.