Skocz do zawartości

Latający robot


Kulpina

Pomocna odpowiedź

Hej svmsung, wiesz moze skąd w necie znalezc o wielkosci i rodzaju smigla ? I jak ty te zębatki poustawiales 😋 , najlepiej jakbys fotke wrzucil. Ja tez kiedys probowalem zrobic cos na wzor helikoptera ;] z pozostalosci ktore mi zostaly po rozwalonym samolocie R/C Air Surfer - wiec wydobyłem z niego cały mechanizm - tzn 2 silniki (to są takie niej wiecej jak te od cd-romow (tej wielkosci) tyle ze bardziej podluzny ----> (__) ) , pilot - wlaczanie obu silnikow, prawego i lewego (3 przyciski) , bateria Li-lon (czy jakos tak 😋) 7.2 V i płytka i wszystko razem ładnie działa 😉 , więc chciałem z tego właśnie zrobic coś jak helikopter 😋 tyle że tu mam małe śmigiełka , mimo że mocno dają ;] to jednak powinny być większe śmigła, i chyba 3 albo 4-płatowe, żeby to wszyskto razem z nie za lekką baterią wzniosło 😋 . Myślalem nad zrobieniem własnego śmigła ;] ale to troche trudno by było 😋 - tak mi sie wydaje 😃 . Btw: do autora tematu, ----> http://www.allegro.pl/item211989666_wielki_helikopter_najtaniej_zobacz_sam_.html kupujesz takie cuś ;] do tego jakąś małą kamerkę (po 100zł juz widzialem) i masz 😋 , tylko to raczej robot juz nie jest xD , ale co tam mozna sie niezle pobawic, podglądajac sąsiada przez okno ;] sam wlasnie myslalem nad takim czyms 😋 , stąd te pomysly skonstruowania samemu , "helikopterka" 🙂 .

Pozdro.

ps.: tak wogóle to witam na forum xD.

** Dodano: 2007-07-09, 18:23 **

jak sobie wyobrażasz kierowane jak każdy z 4 silników skierowany jest ku górze

Nie widzę w tym zbyt wielkiego problemu ;] . Masz 4 silniki - dwum z nich (tym koło siebie) odejmujesz trochę mocy, i w ten sposób owe ufo poleci w danym kierunku. I tak można to zrobić z każdym silnikiem, żeby latało na wszystkie strony 😋 .

Link do komentarza
Share on other sites

Tego heli nie opłaca sie kupować on ma pewnie tylko 2 kanały prawo, lewo, prosto i zarazem w góre, on nie zatrzyma sie w powietrzu bo sie nie da, jak już to model za 350-400 co ma 4 kanały.

Link do komentarza
Share on other sites

szczerze mówiąc nie ma sensu budowanie własnego śmigła.

Po pierwsze najlepiej byłoby zrobć śmigłowiec o przeciwbierznych wirnikach

(oszczędzisz na rozmiarach) będzie na pewno stabilniejszy w locie ale jeśli chcesz mieć nad nim jakąkolwiek kontrolę z ziemi to musisz kupić miser Heli i mieć jakiś spos€b rzekazu informacjii z i do niego zaopatrz się terz w lekkie pakiety LiPolowe (uwaga nie kupuj taniego G...... bo puścisz chate z dymem (wybuchają))

Ps. Jestem modelarzem RC to wiem cos o lataniu 😋😃😃

** Dodano: 2008-06-13, 21:22 **

Jeżeli wirniki będom przeciwbierzne to nipotrzebny jest Gyr (żyroskop)

mam pewien ciekawy pomysł co do budowy czegoś takiego 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie i pozwólcie, że się wtrącę.

Podobnie jak kolega wyżej bawię się modelami RC (samoloty i heli).

Co do ogólnego tematu to sądzę, że najlepszy dla Ciebie byłby jakiś heli RC, lecz jeżeli chciałbyś nim podnieść 0,5 kg, to tak jak już ktoś wcześniej napisał, nie będzie tanio. Ponad 1000 zł, chodź ja ośmielił bym się nawet stwierdzić, że może i dwa razy tyle. W przypadku mniejszego obciążenia to - w 1000 zł się zmieścisz. Na koniec najgorsze - pilotaż heli rc jest.. eee.. ekstremalnie trudny ? tak, to dobre słowo. Aby nauczyć się pilotażu trzeba poświęcić wieeeelleee godzin. Do tego dochodzi jeszcze full kasy na części zamienne, które będziesz wielokrotnie rozwalał.

UfoRC i inne zabawki z allegro - nie warto ... zdecydowanie nie.

Budowa własnego heli - zapomnij

Druga alternatywa to samolot. Kwota którą musiał byś na wstępie posiadać to min 400-500 zł. Pilotaż też łatwiejszy, aczkolwiek też nie łatwo.

Teraz przydatne linki:

http://www.epheli.pl - forum helikopterów RC

http://www.pfmrc.pl - forum modelarskie RC

Ogólnie łatwo nie będzie, i musiał byś na to poświęcić sporo czasu i energii.

Po pierwsze najlepiej byłoby zrobć śmigłowiec o przeciwbierznych wirnikach

(oszczędzisz na rozmiarach) będzie na pewno stabilniejszy w locie ale jeśli chcesz mieć nad nim jakąkolwiek kontrolę z ziemi to musisz kupić miser Heli i mieć jakiś spos€b rzekazu informacjii z i do niego zaopatrz się terz w lekkie pakiety LiPolowe (uwaga nie kupuj taniego G...... bo puścisz chate z dymem (wybuchają))

Ps. Jestem modelarzem RC to wiem cos o lataniu 😋😃 :-D

** Dodano: 2008-06-13, 21:22 **

Jeżeli wirniki będom przeciwbierzne to nipotrzebny jest Gyr (żyroskop)

mam pewien ciekawy pomysł co do budowy czegoś takiego 😃

1) "mikser heli" - wtf ?? 👹

2) "też" a nie "terz"

3) "mieć jakiś spos€b rzekazu informacjii z i do niego" - chyba kolega nie wie o czym mówi za bardzo, bo pisze, jakby to było nie wiadomo co... Potrzebny jest nadajnik i odbiornik (najtaniej koło 120-130 zł łącznie).

4) "coś o lataniu" - noo.. coś

5) Jak chcesz fachowo, to "gyro" 😋

6) Jak chcesz po polsku to "będą" a nie "będom" 🙂

7) Dlaczego przy przeciwbieżnych nie potrzeba żyroskopu, mógł byś mi to jakoś sensownie wytłumaczyć ?

To na razie tyle, mógł bym jeszcze trochę pisać, ale nie wiem czy jest sens. Polecam zdecydowanie odwiedzić stronki które podałem wyżej i duuużoo poczytać.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.