Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kulpina

Latający robot

Pomocna odpowiedź

Czy ktoś z was wie czy może są jakieś wzory jak duże śmigło jest potrzebne żeby wznieść w powietrze 0,5kg robota. Czy to w ogóle jest możliwe ???

myśle że helikopter, bo to ma być użyteczne a jak będzie samolot to będzie mógł tylko latac żądnych funkcji poza tym nie mógł by chyba spełniać

samolot to będzie mógł tylko latac żądnych funkcji poza tym nie mógł by chyba spełniać

A jakie funkcje masz na myśli?

Co do helikoptera to zrobienie śmigła własnoręcznie było by bardzo trudne ponieważ kiedy helikopter wykonuje ruch do przodu to łopatki muszą wykonywać ruch góra/dół....

to zależy jeszcze sam nie wiem zależy mi na tym żeby coś do niego podlączyć np. kamere

to chyba najlepszy do tego bedzie normalny śmigłowec. Wzory napewano jakies są ale wydaje mi sięz że aby wykonać samemu model helikoptera w domu to tzreba się bardzo napracować.

Albo zamiast helikoptera cos na styl " X-UFO" czy jakos tak . 4 wirniki rozstawione w "kwadracie" regulujac prędkosc obrotowa kazdego z nich wybiera sie kierunek lotu a na środku kamerka.

Pomysł z ufem świetny. Mi sie podoba. a jeśli chodzi o moje wcześniejsze posty. Nie chodzi mi tylko o helikopter, taki zwyczajny. Owszem mógby być, ale dopuszczam wszelkie inne możliwości obiektów latających; oczywiście opartych o architekture helikoptera.

P.S. Można coś takiego kupić??? Wogle gdzieś to sprzedają???

Helikopter tak jak pisałem wyżej jest bardzo trudny w budowie...

Sensowną odmianą helikoptera był by np. śmigłowiec z dwoma wirnikami. Plusem tego jest to, że nie ma efektu obracania się obiektu wokół własnej osi.

X-ufo kupisz tu - www.conrad.pl , http://www.conrad.pl/glowna.php?art=231055

On jest tak zrobiony aby podnieść tylko siebie 🙂

Ale kilkanaście gram powinien podnieść...

A zrobiliście już coś poza gadaniem? Śmigłowca z takim doświadczeniem nie zbudujesz, a jeśli uważasz że X-ufo jest łatwy do zbudowania to się grubo mylisz, może wygląda na prosty, ale linearyzacja sterowania i kinematyka są bardzo złożone.

Robot 0,5kg to strasznie dużo, wymagane byłyby olbrzymie koszty, żeby unieść to w powietrze za pomocą helikoptera, potraficie wykonać czaszę balonu?

Przy nakładach do przyjęcia (~1000zł - taniej będzie ciężko) w grę wchodzi jedynie samolot silnikowy (spaliniak odpada ze względu na wibracje) i mikrokamery (ciężar jest krytyczny)

Nie żebym Was chciał obrażać, ale w waszych warunkach X-ufo jest niewykonalne, na uczelni (a studiuję robotykę) ludzie policzyliby odpowiednie transmitancje i zlinearyzowaliby sterowanie, ale to ciężka matma i elektronika wymaga drogich żyroskopów, sam bym się za to nie brał...

http://rab.ict.pwr.wroc.pl/~mw/Proj/RoBall/RoB.pdf Tam jest przedstawiony robot kulisty, ta "prostrza część", poszperajcie po bibliografii, kilka dokumentów jest dostępnych na stronach uczelni.

Z początku wydawało mi się że takie roboty są do wykonania w warunkach amatorskich bez stosowania skomplikowanych transformat, równań różniczkowych i innych tego typów kosmosów. O ile w przypadku robota z dwoma silnikami z kołami i trzecim kołem wachliwym tak jest - o tyle w robotach wykorzystujących bardziej skomplikowany napęd, matma na wysokim poziomie staje się niezastąpiona.

Budowanie robota latającego to arcytrudne zadanie, jedyne co wchodzi w grę to samolocik zdalnie sterowany z przyczepioną kamerą. Oczywiście nazwanie tego robotem to tylko kwestia umowy, bo mimo wszystko to zdalnie sterowana zabawka ze sprzężeniem zwrotnym w postaci obrazu wideo.

ja bym polecal sterowiec wolno lata ma dobra nosnosc . Wiatr da sie kompensowac 3 silnikiem z wiatrowskazem. Hel da sie dostac wystarczy pujs na jakis festyn i dobze (0.5 litra wskazane) pogadac z ludzmi spzedajacymi balony.

Latajacy robot mnie by sie nie chcialo 😅

Na discovery nie dawno był program o robotach. I tam był robot latający ale to było coś co osiągneli z najlepsza techniką:

Samoporuszający się helikopter

Kamera

GPS

i był on dość sporych rozmiarów więc my nie mamy szans na coś takiego !

ja mam pleno silniczkow od cd romow myslalem na czyms co bedzie wygladalo jak kwadrat a w kazdym rogu silnik ze smiglem co prada to jest duzo liczenia ale jeszcze konkt=retnie sie nad tym nie zasatnawialem

Taki sikniczek może mieć ciąg 250g o śmigło spytaj na www.modelarz.com

Ale silniczki muszą być identyczne, to nie będzie łatwe ale nie niemożliwe

na przerubkach latają modele kture mają i 600g

Ja teraz robie coś takiego tylko unosi mało. zrobiłem przekładnie z zębatek mały silnik i Śmigło. Niedługo kończę ten projekt.