Skocz do zawartości

VNC Viewer - "cannot currently show the desktop"


Lachowicz

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

@Treker Korzystam z RPi 4b, mam podłączoną malinę przez kabel ethernet, z tego co się orientuje to z najnowszych wersji (putty i vnc Viewer). Uruchamiając vnc podaje taki sam adres ip jak przy putty i jest to na pewno moja raspberrka, gdyż mogę się do niej bez problemów zalogować, a wcześniej zmieniałem jej hasło, więc wiem że to moja.

Wersja Putty: "Release 0.73"

Wersja VNC viewer: "VNC Viewer 6.20.113 (r42314) x64 (Jan 20 2020 16:19:25)"

Edytowano przez Lachowicz
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

   Hej, 

   U mnie podobny komunikat. Robię kurs Forbot od samego początku, więc wszystko jest skonfigurowane jak u Was. 
   Lekcja 10 dotyczy kamery. Po podpięciu taśmy i włączeniu kamery w ustawieniach (sudo raspi-config) VNC wyświetlało "cannot currently show the desktop". Wyłączenie modułu kamery w ustawieniach (sudo raspi-config) powodowało, że znów mogłem pracować za pomocą VNC (no, ale bez aktywnej kamery). Szukając w internecie rozwiązania jak poprawnie skonfigurować kamerę zauważyłem, że taśma jest wpięta w złącze display (nie zauważyłem, że raspi ma 2).
   Resztę zrobiłem zgodnie z tutorialem zaznaczając opcję "Enable direct capture mode" (

). Poprawne wpięcie kamery nic nie zmieniło w temacie połączenia przez VNC. Tym razem jednak komenda raspistill -o test.jpg nie zwróciła błędu, a plik test.jpg został poprawnie utworzony. Jednak połączenie przez VNC jest niemożliwe niezależnie od tego, czy moduł kamery jest włączony, czy nie w ustawieniach raspi-config. Czy można jakoś zresetować ustawienia vnc przez ssh lub w jakiś sposób naprawić problem z vnc (zmiana rozdzielczości nic nie daje)

@edit 12:10
 

pi@raspberrypi:~ $ apt list --installed | grep vnc

WARNING: apt does not have a stable CLI interface. Use with caution in scripts.

libvncclient1/stable,now 0.9.13+dfsg-2+deb11u1 armhf [installed,automatic]
realvnc-vnc-server/stable,now 6.10.1.47571 armhf [installed]
 

@edit 14:20

pi@raspberrypi:/var/log $ tail /var/log/syslog
Jan 18 14:18:52 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: agent comms failure
Jan 18 14:18:57 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: no response from agent
Jan 18 14:19:02 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: agent comms failure
Jan 18 14:19:07 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: no response from agent
Jan 18 14:19:12 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: agent comms failure
Jan 18 14:19:17 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: no response from agent
Jan 18 14:19:23 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: agent comms failure
Jan 18 14:19:27 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: no response from agent
Jan 18 14:19:33 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: agent comms failure
Jan 18 14:19:38 raspberrypi vncserver-x11[490,root]: AgentInitCheck: no response from agent



 

Edytowano przez dobry_ludek
Link do komentarza
Share on other sites

Też się zmagałem z tym problemem przez dłuższy czas. Może spróbuj połączyć się przez Putty, wpisać "sudo raspi-config" i pokombinować z rozdzielczością. W moim przypadku poskutkowało podłączenie do monitora. Możesz też spróbować zainstalować system na nowo.

Link do komentarza
Share on other sites

   Hej Antek,

   Dzięki za odpowiedź. No właśnie tak liczyłem po cichutku, że ktoś miał podobny problem i sobie z tym poradził, ale żadnego konkretnego rozwiązania nie znalazłem... Natknąłem się w sumie na sposób, o którym wspomniałeś, drugi to zmiany w pliku /boot/config i trzeci jako problem z brakiem miejsca na dysku. Każde z powyższych rozwiązań przetestowałem i nie zadziałało dla mojego przypadku... Gdyby ktoś chciał się z tym pobawić w przyszłości, a moje raspberry nie będzie pilnie potrzebne do bieżących zadań, to mogę spróbować odtworzyć błąd i wysłać potrzebne logi do lepszej diagnozy.... 

   Pozdrawiam
   

Edytowano przez dobry_ludek
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

   Zainstalowałem jeszcze raz raspbiana. Problem jest ten sam. Gdy legacy_camera support jest włączony, to na VNC mam komunikat 'cannot currently show the desktop'. Po wyłączeniu obsługi kamery połączenie przez VNC działa prawidło... Jeśli ktoś ma ochotę tą zagadkę rozwiązać i ma jakiś pomysł lub potrzebuje jakichś dodatkowych logów, to dajcie znać.

   Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.