Skocz do zawartości

Zadania do kursu elektroniki I


Krst0

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich serdecznie. Widziałem w komentarzach do niektórych artykułów, że w starszej wersji kursu były zadania do danego zagadnienia. Moja wyobraźnia odnośnie elektroniki jest dość wąska, a nie potrafię znaleźć tych zadań i czy ktoś może byłby w stanie mi przybliżyć gdzie je znajdę? Możliwe, że coś mi się rzuciło na oczy, od LEDów które aktualnie testuję. 😀

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@Krst0 witam na forum 🙂 W nowej wersji kursu zdecydowana większość z tych zadań została omówiona (w trochę innej formie) już bezpośrednio w kursie. W związku z tym niema już takich osobnych zadań, bo jeśli wykonasz wszystko to co jest opisane w kursie to będziesz miał już również opanowane zagadnienia, które kiedyś były pokazywane w formie zadań domowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Chciałbym, krótko zabrać głos w tym temacie. Mam nadzieje, że to dobry post.

Jestem nowym użytkownikiem zestawu FORBOTA i właśnie ukończyłem kurs elektroniki I. Następne czekają już na półce. Kurs jest fantastyczny. Nie będę uprawiał wazeliniarstwa ale extra pomysł i realizacja. Szkoda, że w szkole nie można by tak uczyć.

Zawiodłem sie natomiast na rodziale 10, tego kursu. Quiz na 5 pytań to chyba żart.

Brakuje mi też bardzo zadań do samodzielnego wykonania z możliwością sprawdzenia odpowiedzi po wykonaniu zadania. Czy to po kazdym dziale, czy też po całym kursie. Myślę, że to pomogłoby mi ocenić poziom opanowania materiału. Zadania do „pogłówkowania” uatrakcyjniłyby kurs jak i podniosły wartość nauczania.

Może administrator i twórca wezmą to kiedyś pod uwagę.

Dzięki i pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@BartWWY witam na forum, cieszę się, że kurs jest pomocny!

Dziękuję za miłe słowa oraz krytykę co do quizu. Wszystkie nasze materiały można zweryfikować przed rozpoczęciem ćwiczeń (a szczególnie przed zakupem zestawów), więc quiz "jaki jest każdy widzi" 😉 Z naszego punktu widzenia to miał być raczej drobny dodatek, który tylko urozmaica "suche" podsumowanie kursu. Oczywiście zdaje sobie jednak sprawę, że są osoby, które oczekiwałyby od tego quizu znacznie więcej. Pracujemy nad jego nową wersję, pytania są już właściwie gotowe, zastanawiamy się głównie nad lepszą formą prowadzenia takich testów, bo chyba fajnie byłoby, aby każdy mógł otrzymać później dyplom - zobaczymy co z tego wyjdzie. Niestety na ten moment jest zbyt wcześnie, aby podawać jakieś szczegóły i konkretne daty.

6 godzin temu, BartWWY napisał:

Brakuje mi też bardzo zadań do samodzielnego wykonania z możliwością sprawdzenia odpowiedzi po wykonaniu zadania. Czy to po kazdym dziale, czy też po całym kursie. Myślę, że to pomogłoby mi ocenić poziom opanowania materiału. Zadania do „pogłówkowania” uatrakcyjniłyby kurs jak i podniosły wartość nauczania.

Jeśli chodzi o zadania domowe to akurat w przypadku kursu podstaw elektroniki zrezygnowaliśmy z nich, bo treści pierwotnych zadań domowych wciągnęliśmy do nowej wersji kursu i rozwiązaliśmy je wewnątrz artykułów. Standardowe zadania domowe są jednak ciągle dostępne w innym popularnym kursie - w kursie podstaw Arduino (bo tam jest większe pole do manewrów z zadaniami domowymi). Jednak tak samo jak w przypadku quizu, wiemy, że są osoby, które szukają dodatkowych zadań i myślimy intensywnie o takich materiałach - może nawet w formie osobnego zbioru zadań z rozwiązaniami.

O wszystkim będziemy informować na blogu 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.