Skocz do zawartości

Przenośny boombox 12V 7A lub sieć


Pablo007

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem laikiem ale rece i umysł mam sprawny.  Robię mały przenośny bombox z zasilaniem z sieci lub z baterii 12v 7A. Amplifier bluetooth potrzebuje od 5v do 24v. Beda dwa głośniki i podłączyłem zasilacz od laptopa 12v 4.6A , tu dziala ładnie ( zalecane jest właśnie 12v). Potrzebuje porady.

Pierwsze pytanie 1. Z baterii będzie szło około 12v ale z czasem będzie mniej i mniej. Czy mogę podłączyć baterię bezpośrednio czy użyć buck booster i ustawić na nim 12v wyjściowe ,

Drugie pytanie 2. czy przy spadku napięcia wejściowego buck boost nadal będzie podawać 12V na wyjściu do amlifiera? ( ze spadkiem mocy? Amp?)

3 pytanie. Aku będę ładować tym samym zasilaczem 12v 4.6A . Aku 12v7A wymaga ładowania stałego do 13.8V lub cyklicznego 14.4-14,8v z Max 1A. Potrzebuje więc buck boost z regulacją V i A czy tylko boost z regulacją V i A? Tak by podwyższyć V i obniżyć A

4. Pytanie, czy ustawiając A na wyjściu buck boost ( aby ustawić 1A) mogę podłączyć miernik ( multimetr) bezpośrednio do wyjścia?

5 pytanie. Mam samochodowe diody 12v podano że pobierają 1.5w czyli 125mA. Chciałbym je podłączyć za każdym przełącznikiem aby widac bylo ze idzie prąd z sieci, z baterii lub jest ładowanie ( mam przełącznik zalaczajacy jeden obwód a wyłączający resztę.) Czy mam je podłączyć szeregowo czyli od razu za wlącznikiem tylko na plusie? Tu chyba obniżą napiecie?

Czy równolegle - plus za wlacznikiem i do masy - minusa?

6. Pytanie , czy ta dioda 12v samochodowa wymaga rezystorów? Jedna będzie podłączona do włącznika zasilania z zasilacza 12v 4.6A  ,  druga do włącznika zasilania z baterii 12v7A( modul buck boost?) Jesli włącznik i dioda będzie przed modułem bedzie szło do niej 12v 7A . Trzecia dioda do włącznika ladowania aku z buck boosterem.

7. Włączniki  oraz 2 i 3 dioda powinny być za modułami buck booster czy przed ? 

Pozdrawiam Pawel

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.