Skocz do zawartości

ESP32-CAM najprostsze z możliwych "takephoto"


Wrona

Pomocna odpowiedź

Jeszcze nie ogarnąłem Arduino a zamarzyło mi się ESP. Pare lat temu zostałem posiadaczem "ŁajFaj" z elektroprzewodnika. Coś tam się udało z tym zrobić w tym to tak jakby na "Babią" wchodzić w butach z odklejonymi podeszwami. Na początku myślałem że to ja coś źle robię ale nabyłem osobny moduł ESP8266 i wszystko śmiga. Pisząc "wszystko" mam na myśli prościutkie kody pozwalające mi poprzez lokalne wifi wyświetlać w przeglądarce wyniki z czujników. No więc chce zrobić krok dalej i nabyłem ESP32-CAM. Wgrałem kilka przykładowych kodów w tym CameraWebSerwer. Wszystko działa, więc czas zrozumieć jak działa. W moim przypadku najlepszym sposobem na naukę jest wzięcie prostego kodu i po jego rozgryzieniu i zmodyfikowaniu, stopniowa rozbudowa o nowe funkcjonalności. Internetowe przykłady jakie znalazłem mają za dużo "wodotrysków" które mącą w mej małej głowie. Próbuje je upraszczać ale tylko całkowicie je deaktywuje. Przeglądam więc Internety w poszukiwaniu najprostszego z możliwych kodu który ma za zadanie jedynie robienie zdjęcia w ustalonej jednostce czasu i wysyłanie jako strony http. Efekt ma być taki że otwieram przykładowo http://194.172.1.108/ i widzę po prostu zdjęcie. Za każdym razem gdy odświeżę stronę chce zobaczyć ostatnie ze zdjęć. Gdy będą miał taki prosty kod to sam lub z pomocą zacznę go rozbudowywać ucząc się metoda prób i błędów kolejnych funkcji czy komend. Nie mogę jednak znaleźć tego najprostszego przykładu. A teraz konkretne pytanie. Ktoś coś kojarzy i podeśle np. link?

 

 

Edytowano przez Wrona
Rozwiazałem swój problem.
Link do komentarza
Share on other sites

Wie ktos czemu wyskakuje mi blad ze czas cos tam?? Nie moge wgrac szkicu ..podlaczenie jak na po wyzszym obrazku z tym ze slzasilanie 5v...jako plytke probowalem wrover i al thinker czy jakos tak...no nie chce isc..dodam ze dioda, ta biala swieci ciagle tak blado..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Juz dziala...ta masa po lewej na dole byla jakas podejrzana...u mnie opisana jako "GND/R" i na niej lekko jazyla sie led biala...po podpieciu masy kolo 5v po prawej zaczelo wgrywac i dziala normalnie...czyli te masy jednak musza byc jakos odseparowane...ech..ze dwie godziny mi ucieklo o jeden glupi kabelek..😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.