Skocz do zawartości

Połączenie Arduino Uno/Mega z ESP8266


MicHALL_W

Pomocna odpowiedź

Witam,

Jestem na początku swojej drogi z poznawaniem działania i możliwości Arduino.

Chciałbym połączyć moją płytkę Arduino Uno lub Mega z modułem WiFi ESP8266. Problem polega na tym,że prawdopodobnie mój komputer lub Arduino nie widzi owego modułu. Postępowałem według wielu instruktarzy, w różnych kombinacjach układu oraz sam tworzyłem kombinacje. Ten problem wstrzymuje dalsze moje prace polegające na wysyłaniu danych pomierzonych przez czujnik do darmowej strony ThingSpeak. Ktoś mógłby mi pomóc, bardzo proszę ! 🙂

void setup() {
  Serial.begin(9600);
 Serial1.begin(115200);    // lub 9600
}

void loop() {
 
  while (Serial.available()) { 
     char ch = Serial.read();
     Serial1.print(ch);
   }
  
  while (Serial.available()) { 
      char ch = Serial1.read();
      Serial1.print(ch);
    }
    

}
Link do komentarza
Share on other sites

@MicHALL_W witam na forum 🙂 Napisz coś więcej - jak dokładnie chcesz je połączyć? Co dokładnie masz przed sobą? Na pewno chcesz połączyć Arduino z ESP? Wiesz, że możesz też programować bezpośrednio ESP? Zerknij np. tutaj: https://forbot.pl/blog/leksykon/esp8266

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o kwestie samego połączenia się Arduino a ESP8266MOD to postępuję dokładnie tak jak na państwa poradniku jest procedura opisana, a również opieram się na wskazówkach innych hobbystów. Ogólny pomysł na połączenie ESP i Arduino to wgranie pogramu na moduł WiFi , gdzie kod źródłowy miałby pozwalać na wymianę danych między płytkami, później dzięki sterowaniu czujnikami poprzez Arduino. ESP mogłoby  pośredniczyć w przekazywaniu zmierznych wartości, przesyłając je na gotową stronę internetową.

Może popełniam jakiś błąd w sposobie myślenia lub mam moduł uszkodzony, a może jeszcze coś innego...?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i wskazówki.

2020-11-21 22_15_54-Zdjęcia.png

2020-11-21 20_45_24-Window.png

2020-11-23 00_08_18-Window.png

2020-11-23 00_42_53-Window.png

2020-11-16 17_15_03-.png

2020-11-25 00_24_54-Zdjęcia.png

2020-11-25 00_37_20-Wiśniewski_Michał_I_111058_2021_Ibm_S_WIM_2(1)  -  tryb zgodności - Word.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.