Skocz do zawartości

Kondensatory elektrolityczne - własny układ

Jemiide

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim! Gratuluję świetnego kursu. Jestem całkowicie zielony i powoli robię pierwsze kroki. Też dużo na plus sam fakt, jak bardzo aktywni jesteście w komentarzach pod każdym artykułem!

Na przywitanie chciałbym pokazać mój (chyba) poprawnie złożony całkowicie bezsensowny układ czyli 2 kondensatory podłączone szeregowo i jeden równolegle 😅. Chciałem zobaczyć czy wiem jak podłączyć szeregowo i chyba się udało. Ten równolegle dodany, żeby zobaczyć efekt że spowolnionym gaśnięciem diody. Nie powiem, wkręciłem się. 

Pozdrawiam 

IMG_20201207_203744.thumb.jpg.ce463ba9711569399ab6e612f325d785.jpgIMG_20201207_203736.thumb.jpg.8e93b383dd9528d634a5c10a510a5511.jpg

Wydzielone z tematu:

@Jemiide Witam na forum 🙂 

10 godzin temu, Jemiide napisał:

Gratuluję świetnego kursu. Jestem całkowicie zielony i powoli robię pierwsze kroki. Też dużo na plus sam fakt, jak bardzo aktywni jesteście w komentarzach pod każdym artykułem!

Dziękujemy za takie komentarze, to bardzo miłe.

Temat wydzieliłem, bo obawiam się, że jak ktoś początkujący trafi na te zdjęcia to się zagubi. 😞 

10 godzin temu, Jemiide napisał:

Ten równolegle dodany, żeby zobaczyć efekt że spowolnionym gaśnięciem diody.

Tu się zgodzę, tak to się objawia. Ale te szeregowe połączenie to czemu ma służyć? Bo jest tam dość niebezpieczna sprawa, masz je chyba odwrotnie wpięte minusem do +.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.