Skocz do zawartości

Szukam schematu na filtr dolnoprzepustowy audio

Wojakowy

Pomocna odpowiedź

Ja mam na pewno. Niestety Twoje pytanie jest tak ogólne, że nie wiadomo co odpowiedzieć. Przede wszystkim: do czego to ma być? Chcesz zmniejszyć szumy? Jakieś inne zakłócenia? Do jakiego pasma? Po co Ci regulacja wzmocnienia w filtrze? Czy ma być regulowane napięciem czy wystarczy gałka potencjometru? Co to za tor audio i jakiej jakości? Zabawka 8-bitowa czy high-end? Potrzebujesz filtr antyaliasingowy przed ADC? Chcesz zrobić filtr rekonstrukcyjny po DACu? Czy częstoiotliwość odcięcia chcesz kiedyś zmieniać czy raz na zawsze zafiksujesz? Jak ostry ma to być filtr (rząd? dB/okt?)? W ogóle analogowy czy cyfrowy tj. czy zbudujesz go z elementów czy chcesz wstawić w program? Jeszcze jakieś wymagania o których zapomniałeś napisać? Może coś o zniekształceniach fazy? Jakie preferowane zasilanie? itd itp..

Chodziło mi o filtr dolnoprzepustowy do suboofera, jestem początkującym i chciałem zobaczyć na jakiej zasadzie działa taki filtr.  A kiedyś bym sobie go zrobił, ponieważ  miałem w planach zrobienie suboofera do zabawy.

Dnia 12.12.2020 o 00:38, marek1707 napisał:

Ja mam na pewno. Niestety Twoje pytanie jest tak ogólne, że nie wiadomo co odpowiedzieć. Przede wszystkim: do czego to ma być? Chcesz zmniejszyć szumy? Jakieś inne zakłócenia? Do jakiego pasma? Po co Ci regulacja wzmocnienia w filtrze? Czy ma być regulowane napięciem czy wystarczy gałka potencjometru? Co to za tor audio i jakiej jakości? Zabawka 8-bitowa czy high-end? Potrzebujesz filtr antyaliasingowy przed ADC? Chcesz zrobić filtr rekonstrukcyjny po DACu? Czy częstoiotliwość odcięcia chcesz kiedyś zmieniać czy raz na zawsze zafiksujesz? Jak ostry ma to być filtr (rząd? dB/okt?)? W ogóle analogowy czy cyfrowy tj. czy zbudujesz go z elementów czy chcesz wstawić w program? Jeszcze jakieś wymagania o których zapomniałeś napisać? Może coś o zniekształceniach fazy? Jakie preferowane zasilanie? itd itp..

Chodziło mi o filtr dolnoprzepustowy do suboofera, jestem początkującym i chciałem zobaczyć na jakiej zasadzie działa taki filtr.  A kiedyś bym sobie go zrobił, ponieważ  miałem w planach zrobienie suboofera do zabawy.

Ale czy:

• do subwoofera aktywnego z własnym wzmacniaczem tj. filtrujesz sygnał audio o poziomach <0.5V
  • do głośnika już sterowanego przez jakiś wzmacniacz, gdzie w grę wchodzi tylko pasywny filtr LC przenoszący dużą moc

Czyli: jak i z czego chcesz ten subwoofer zrobić i gdzie w jego tor wstawić filtr?

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.