Skocz do zawartości

Praktyczny kurs programowania AVR na forbot wraz z zestawem części


yukimikoto

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry.

 

Zastanawia mnie, czy byłaby możliwość, by zespół forbot rozważył utworzenie praktycznego kursu programowania AVR wraz z możliwością zakupu zestawu części. Byłby ktoś jeszcze chętny na coś takiego prócz mnie ? 🙂 Gdyby takie coś się pojawiło, chyba pierwsza zrobiłabym zakupy w sklepiku 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@yukimikoto taki temat jest gdzieś na mojej liście, ale to raczej odległa wizja. Większość osób ma teraz styczność z AVR "tylko" przez Arduino. Później wiele osób kieruje się w kierunku ESP oraz STM32. Ogólne zainteresowanie samymi AVR-ami trochę słabnie o właściwie sam zastanawiam się nad sensem takiej serii, bo mam wrażenie, że obecnie są ciekawsze alternatywy. Skąd Twoje zainteresowanie tym tematem? 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Większość książek dostępnych w bibliotekach traktuje jeszcze o AVR, wspominali o tym także na studiach, oraz spotkałam się z tym w arduino. Próbowałam kilka razy coś zaprogramować z użyciem programatora wellona, lecz dostępne kursy w internecie są raczej mało zrozumiałe i oparte o język bascom. Ciężko skompletować potrzebne części do projektów ,zawartych w książkach i kursach, zamienniki nie koniecznie działają, stąd mój pomysł na kurs na Forbocie. Byłoby to jak znalazł dla amatorów AVR. Choć chyba to już przeszłość, STM32 jak widzę, ma więcej materiałów i możliwości. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@yukimikoto raczej nie sugerowałbym się tym co jest na studiach lub w starych książkach, które i tak pewnie opisują układy AVR, które nie są już nawet w produkcji. W ciągu ostatnich kilku lat wiele się zmieniło. Prawda jest taka, że na uczelniach często uczą "staroci", bo: albo prowadzący trzyma się tego co zna (i od 10 lat "klepie" te same laborki ze studentami), albo uczelnia nie ma zwyczajnie funduszy na zakup nowego sprzętu. Raczej proponowałbym iść w kierunku tego czym zajmują się osoby siedzące w temacie, które nadążają za nowinkami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.