Skocz do zawartości

Oprogramowanie wyświetlacza AMOLED DSI - STM32H7


ElektronPL_WiTu

Pomocna odpowiedź

Witam!

Kilka dni temu zrobiłem płytkę do testowania mikrokontrolera STM32H747. Celem jest podłączenie wyświetlacza z interfejsem DSI. Niestety bardzo ciężko jest mi znaleźć jakąś dobrą dokumentację, która pozwoliłaby mi zrozumieć istotę DSI. Jeśli ktoś coś ma bardzo chętnie się zapoznam 🙂

Równie pomocne było by dla mnie, gdyby ktoś przedstawił przykładowy kod, który np. odczytał by "Display ID". http://read.pudn.com/downloads746/sourcecode/embedded/2975114/RM69032_datasheet_V04_20140206.pdf (używam STM32CubeIDE)

image.thumb.png.0174184df853ca9c253dcf807b1195b0.png

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Edytowano przez ElektronPL_WiTu
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki, zapoznałem się z tymi dokumentami na które nie trafiłem wcześniej. Już wiem sporo więcej, na podstawie tej dokumentacji https://www.st.com/resource/en/application_note/dm00287601-dsi-host-on-stm32f469-479-stm32f7x8-x9-and-stm32l4r9-s9-mcus-stmicroelectronics.pdf skonfigurowałem CubeMX w trybie "Adapted Command Mode" i utworzyłem taki kod:

(main.c)

	/* Initialize all configured peripherals */
	MX_GPIO_Init();
	MX_DSIHOST_DSI_Init();
	MX_LTDC_Init();
	/* USER CODE BEGIN 2 */

	uint8_t error = 0;
	uint8_t buffer[3];

	HAL_Delay(500); // W tym momencie robię hardware'owy reset wyświetlacza 

	HAL_StatusTypeDef status = HAL_DSI_ConfigFlowControl(&hdsi,
	DSI_FLOW_CONTROL_BTA);
	if (status != HAL_OK)
		error++;

	HAL_DSI_Start(&hdsi);

	status = HAL_DSI_Read(&hdsi, 0, buffer, 3, DSI_DCS_SHORT_PKT_READ, 0x04,
			buffer);
	if (status != HAL_OK)
		error++;
	
	HAL_DSI_Stop(&hdsi);
	

Kod ma odczytać ID wyświetlacza. Niestety funkcja HAL_DSI_Read zwraca HAL_TIMEOUT.

Wyświetlacz raczej podłączyłem prawidłowo, również napięcie na VCAP_DSI jest prawidłowe, konfigurację CubeMX przeprowadziłem zgodnie z dokumentacją, jedynie wybrałem "One Data lane" bo ten AMOLED nie ma innej możliwości.

Mam spory problem, ponieważ jeden z wyświetlaczy jakie kupiłem ma drobne pęknięcia na rogach, a kończy mi się termin zwrotu i bardzo mi zależy aby jakkolwiek przetestować ten wyświetlacz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.