Skocz do zawartości

FTDI Windows 7 x64


ewemarkam

Pomocna odpowiedź

Mam problem, nie mogę tego uruchomić na tym systemie. Na Linuxie i W10 działa bez problemów. Więc wykluczam usterkę układu. Układ to taki popularny z microusb i zworką 3.3/5V. Na Windows 7 działa mi inna przejściówka też FTDI ale dużo starsza, w zasadzie interfejs do VW, przerobiłem go na interfejs do LPG stag i działa poprawnie.

Do rzeczy po podłączeniu i instalacji na W7 mam kod błędu 10. Nie pomaga usunięcie sterowników i ponowna instalacja. Nie wiem co zrobić. Chce go używać do programowania STM32 (blue pill). Wiem że można wgrać bootloader ale wtedy i tak mi go system żaden nie widzi prawidłowo po USB. Więc zostaje programowanie po porcie szeregowym. Miał ktoś taki problem i go skutecznie rozwiązał?

Ewentualnie czy kupię UART na CH340 mogę nim bez ryzyka programować STM? Mimo że ma 5V logikę?

Z tego co widzę to na tych pinach A9 i A10 STM dopuszcza 5V

Edytowano przez ewemarkam
Link do komentarza
Share on other sites

Bez różnicy znalazłem starsze, usuwałem według wszelakich poradników dedykowanym deinstalatorem od FT. Wgrywałem starsze, nowsze i nic z tego. Raz mi zadziałał, wczoraj. Po usunięciu sterowników, podpiąłem interfejs do LPG zainstalowałem sterowniki, odpiąłem i podłączyłem w/w FTDI, o dziwo działał, ale jak tylko go wypiąłem to już się drugi raz nie zgłosił poprawnie. Drugi raz takiej sytuacji nie udało mi się wywołać.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja korzystam z takiego konwertera. Minus jest taki , że na pinie TX po ustawieniu zworki na 3,3V jest 3,54V. Plus jest taki , że pin TX jest wyprowadzony w dwóch miejscach. Więc wylutowałem goldpiny , przeciołem ścieżkę przy TX , zalutowałem dzielnik napięcia i mam teraz ~2,7V na pinie TX. Czyli bezpieczne napięcie dla logiki 3,3V oraz 2,8V.

 

20210204_122441.thumb.jpg.d51fcd8d8c9ede46dc6663c5c5031b8d.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim

Nic nie napisałeś czy instalowałeś sterowniki w trybie administratora.W większości tzw.markowych pamięci USB zastosowany jest układ FTDI.Sprawdź czy te Twoje pamięci działają pod tym Windowsem.Jeśli to  nie pomoże  to najprostszym rozwiązaniem,którego i tak nie unikniesz to zakup nowego Windowsa (180zł ).Przy okazji kupisz nowy dysk SSD i komputer będzie śmigał jak nówka.Na marginesie  Microsoft proponował przejście z siódemki na dziesiątkę i to za darmo.Ja z tej okazji skorzystałem i jestem zadowolony.Możesz jeszcze skorzystać z punktu przywracania systemu lub narzędzi naprawczych.Być może masz jakieś wirusy i one blokują dostęp.

Edytowano przez szymonw
brak liter
Link do komentarza
Share on other sites

Wracam do problemu. Zainstalowałem nawet windows 7 32 bitowy oraz obok jeszcze XP'ka. To samo. Może jest jakiś problem sprzętowy. Komputer z którym to miało działać to starszy Dell d520 po upgradzie CPU i dysku (SSD).

Ale to już nie ważne, mam inny interface TTL. Kupiłem taki zestaw z ch340 i dwa na PLcoś tam. Wszystkie 3 działają. Kolega pożyczył mi jeszcze STlink. Także troche prościej to idzie bo nic nie musze przepinać zworek. Generalnie problemu nie rozwiązałem, odsunąłem go na bok. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.