Skocz do zawartości

[Zlecę]Budowę platformy zdalnie sterowanej.


lawl

Pomocna odpowiedź

Witam.

Może najpierw po krótce opiszę do czego ów platforma była by potrzebna. Otóż mój brat ucierpiał w wypadku samochodowym i siłą rzeczy jest praktycznie nie zdolny do samodzielnego poruszania się na dłuższe dystanse(droga 200 m do sklepu) nie wspominając już o przeniesieniu czegoś. Pomagam mu jak tylko się da jednak wiadomo, męska duma nie kwapi się do poproszenia o pomoc przy takich rzeczach jak np. zrobienie zakupów. Chcąc mu dać troche samodzielności i trzeźwo spoglądając na warunki jakimi dysponuje pomyślałem o zbudowaniu platformy zdalnie sterowanej do której przyspawam przerobiony wózek z hipermarketów. W tym pierwszym nie bardzo się znam także zwracam się z zapytaniem do Was czy jest to w ogóle wykonalne.

Z racji, iż brat mieszka na wsi i ma dobrą widoczność drogi do sklepu myślę że jest to dobry pomysł. Wiadomo iż platforma musiałaby być dość sporych rozmiarów i wytrzymywać duże obciążenia(masa własna+/ zakupy-zgrzewka wody, worek ziemniaków, worek węgla i jakieś tam drobiazgi/-~30 kg ). Logicznym jest zapotrzebowanie na mocniejszy silnik, który dałby radę myślę toczyć się z prędkością ludzkiego spaceru przy załadunku.

Tak jak wspomniałem sterowanie z pilota(?) /miałem styczność tylko z zabawkami na zdalne sterowanie także, nie wiem jak to wygląda w praktyce/ o zasięgu ~300m. Kierunki sterowania: przód, tył, lewo, prawo - tak jak w standardowym samochodziku od ruskich z targowiska.

Tak mniej wiecej by to wyglądało, prosze się nie śmiać oczywiście bo innymi środkami nie dysponuje;)

Mniej więcej z jakimi kosztami mogę się liczyć przy takim projekcie i czy jest to wykonalne?

Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt w temacie, gg: 3842996, lub też drogą mailową.

Pozdrawiam, Piotrek.

P.S: jestem spawaczem więc obudowę mogę wykonać bez większych problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, czy nie lepiej jednak byłoby zrobić wózek do wózka inwalidzkiego (elektrycznego)? Bo jechanie 200m bezzałogowym wózkiem sklepowym jest raczej nieok. Ewentualnie mógłbyś spróbować przerobić zwykły wózek inwalidzki na wózek elektryczny - trzeba by mocno dociążyć dół (aku żelowe by załatwiły sprawę), zaopatrzyć się w mocne silniki (myślę, że takie jak od skutera elektrycznego by się nadały + przekładnia wielostopniowa łańcuchowa - prostota wykonania) i pasowałoby wymienić koła na jakieś mniejsze (większy moment i mniejsza prędkość) i z grubszą oponką. Niestety, problem wtedy pojawiłby się z wysokością takiego wózka - kołom trzeba by dorobić niższą ośkę.

Myślę, że takie coś mógłbyś wykonać sam, mając sporo samozaparcia, zobacz sobie na elektrodzie chociażby projekt DIY segwaya, zobaczyłbyś sobie tam sam napęd.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.