Skocz do zawartości

Sterowanie temperatury Raspberry Pi DS18B20 i kabel grzewczy


kamillx

Pomocna odpowiedź

Witam, 

mam do Państwa wielka prośbę gdyz wykonałem sobie maty grzewcze do Uli. Niestety po pocięciu kabla grzewczego na krótkie odcinki ten rozgrzewa się bardzo szybko do dużych temp. - obecnie sterowanie zwykłym sterownikiem temp - a czas odczytu spadku temp oraz wzrostu jest zbyt długi. 
 

Zakupilem taki układ   https://allegro.pl/oferta/triac-hat-2-kanalowy-modul-z-2x-triak-dla-rpi-9367547528?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

potrzebuje wykonać prosty program, który na podstawie odczytanej temp z ds18b20 - będzie tak sterował temp by osiągnąć porządana temp. - ale włączając i wyłączając obwód w np.  cyklu 2 sek włącz - 5 wyłącz i tak do osiągnięcia temp np. 20 stopni pod mata 

 

czy ktoś z Państwa nie ma podobnego programu ?

Edytowano przez kamillx
Link do komentarza
Share on other sites

A próbowałeś chociaz to podłączyć? Kabel grzewczy do tego układu. Na początku chyba najlepiej będzie uzyć instrukcji warunkowej (if). W kursie jest wszystko opisane, ale kod będzie mniej więcej taki, do samego czujnika.

import w1thermsensor #tu importujesz sobie bibliotekę, którą w terminalu musisz zainstalować(komendą:sudo pip3 install w1thermsensor
 
sensor = w1thermsensor.W1ThermSensor() #uzyskiwanie temperatury
 
temp = sensor.get_temperature() #ustawianie danych do zmiennej
print(temp)
za_mala = 10 #tutaj ta temp, która jest za mala
za_duza = 70 #ta, krora za duza
while True: #zeby sprawdzal caly czas
	if temp=<za_mala:
		#tutaj juz sterowanie ukladem, zeby zwiekszyl temp 																									
    
	if temp=>za_duza:
		#tutaj zmniejszanie temp
                                                                   

                                                                                             
                                                                                         

A co do samego układu, no to juz niestety nie wiem, ale myślę, ze na forum ktoś będzie wiedział, jak to zrobić. Kod tak na szybko, ale powinien być okej.

Edytowano przez KHX
zapomniałem pętli
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A wiesz może coś więcej na temat kabla/tego sterownika? Bo wtedy będzie wiadomo, jak ,,podpiąć" ten układ.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.