Skocz do zawartości

automatyka i robotyka na agh


kuba749

Pomocna odpowiedź

Witam!

Jako że za tydzień matura i trzeba wybrać jakiś kierunek, a i również udało mi się zdobyć indeks na agh. Ciekawi mnie co sądzicie o tym kierunku na samogłoskach, jaka panuje tam atmosfera, czy trudno jest się utrzymać i najważniejsze pytanie gdzie można pracować i ile zarabiać.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cóż, stoję przed podobnym problemem, jednak idę na PWr. Wybrałem już wydział Elektroniki, teraz mam jednak dylemat, czy Automatyka i Robotyka czy Informatyka. Zastanawia mnie na ile te kierunki się od siebie różnią, bo interesują mnie oba, przy czym w informatyce już mam jakieś doświadczenie...

Link do komentarza
Share on other sites

kuba749, EAIiE - Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki.

Jesteś w wielkim błędzie uważając, że informatyka to tylko klepanie kodu. Zaklepać jakiś tam kod to co piąty licealista umie. Zaprojektować program zgodnie z założeniami i w taki sposób, żeby najdrobniejsza późniejsza zmiana nie zmuszała do przepisywania wszystkiego od początku to już coś innego. http://www.syllabus.agh.edu.pl/EL/index.html - tutaj masz spis przemdmiotów z podziałem na semestry i opisem na poszczególnych kierunkach na EAIiE. Jak chcesz mogę Ci poopowiadać co się na którym przedmiocie robi i o co loto (tylko z informatyki).

Z doświadczenia mogę powiedzieć, z całym szacunkiem dla kolegów elektroników i telekomunikatorów, że ich programy często bywają średniej jakości. To jest oczywiście zrozumiałem tak samo jak moja elektronika jest kiepska i bardzo prosta. Koledzy z Ele i Tele - nie bijcie.

Na informatyce na EAIiE będziesz miał okazję poza typowo informatycznymi przedmiotami (o których ewidentnie musiałbyś się dowiedzieć coś więcej) możesz mieć do czynienia (w ograniczonym zakresie): z elektroniką analogową, cyfrową, z programowaniem mikrokontekstów, z FPGA, z robotami mobilnymi (tego jest nie wiele, ale mamy kilka robocików FIRA, lego mindstorm i coś tam jeszcze - można się pobawić).

Jeżeli chodzi o sieci komputerowe dowiesz się na Inf tyle same co na EiT. Jeżeli chodzi o sieci "telefoniczne" dowiesz się tylko co nieco o standardach sieci komórkowych.

Wiem, że młodsi ludzi u mnie na kierunku bujają się po całkiem fajnych praktykach za granicą (ci najlepsi) np. w NVidii albo w Google (w USA), albo po lokalnych krakowskich (Motorola, IBM).

W chwili obecnej po informatyce w Krakowie praca jest raczej od ręki. Większość ludzi zaczyna już pracę w zawodzie w czasie studiów. No i budują nam cały nowy budynek tylko dla informatyki - będzie gotowy za 3 lata wiec się załapiesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.