Skocz do zawartości

Elementy logiczne, jak odczytać Iwe max z wykresu Iwe od Uwe


PolGraphic

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie.

Mam taki oto problem, związany z elementami logicznymi (charakterystyka wejściowa bramki logicznej).

Na podstawie wyników wykonałem sobie wykres charakterystyki wejściowej bramki Iwe = f(Uwe):

Podczas wykonywania dalszej części zadania natrafiłem na fragment którego nie jestem w stanie zinterpretować:

"Wykorzystując odczytana z wykresu maksymalną wartość Iwe max i katalogowa wartość dopuszczalnego ciągłego prądu na wyjściu bramki 16 mA sprawdzić czy maksymalna liczba bramek obciążających (16 mA /Iwe max) przy pracy z niska częstotliwością przełączania jest większa od katalogowej wartości 10 uwzględniającej rozrzut parametrów i wzrost rozpraszanej mocy przy wyzszych częstotliwościach."

Główny problem, to jak odczytać z wykresu to Iwe max - bo to chyba nie 0,0014mA z mojego wykresu (przecież wtedy dalsze liczenie z dzieleniem przez taką liczbę będzie gdzieś zupełnie poza 10)? I czy te słowa mówią że katalogowa wartość dopuszczalnego ciągłego prądu na wyjściu jest równa 16 mA, czy to '16mA' odnosi się do czegoś innego, a wartość muszę gdzieś odnaleźć?

Bo dalej to rozumiem, że dziele 16 przez I we max i sprawdzam czy większe od 10 po prostu.

Bardzo proszę o pomoc, zupełnie nie wiem jak to Iwe max odczytać, a wartość 0mA wydaje mi się niepoprawna.

Zaznaczę przy tym że wykres wyszedł dobrze, tj. mam potwierdzenie że jest mniej więcej zgodny z prawdą, poza tym podobny znalazłem w książce.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie to powinieneś wziąć ~1mA, czyli wychodzi 16 bramek.

Chyba zupełnie pominąłeś fakt, że mierzyłeś prąc wejściowy, a masz policzyć ile da rady uciągnąć wyjście. Tak więc skoro wejście pobiera około 1mA (stąd ten minus), a wyjście może dać 16mA...

edit: Pomijając już totalne rozminięcie z tematyką forum, dobry dzień mam, mogę się bronić terminowo, nie zgłoszę ;]

Link do komentarza
Share on other sites

No nie wiedziałem już gdzie to zadać, a "zupełnie zieloni" pasowało mi jeszcze najbardziej do czegoś takiego jak czytanie danych z wykresu 😋

Ok, czyli rozumiem że dać np. 16/0,96 [mA] = 16 bramek, czyli więcej niż 10 (to przyjąć za wartość katalogową), tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.