Skocz do zawartości

Jaki kierunek studiów związany z elektroniką?


Magdyna

Pomocna odpowiedź

Hej, jako że w tym roku pisałam maturę, stoję teraz przed wyborem kierunku studiów. Mam pytanie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia albo słyszał coś więcej o kierunkach:

• Elektronika

• Telekomunikacja / Elektronika i Telekomunikacja

• Automatyka i Robotyka

i byłby w stanie coś więcej napisać, typu dla kogo który kierunek, czym trzeba się interesować, żeby na jakiś konkretny iść. Mogę dodać, że dopiero niedawno zaczęłam się zaprzyjaźniać i interesować elektroniką i zastanawiam się, który kierunek z czym się je, bo póki co opisy za mi dużo nie mówią, a jakby nie patrzeć każdy ma w sobie coś z elektroniki 😅 A może np. Elektronika na I stopniu i Telekomunikacja albo AiR na II? Czy lepiej od razu iść w jeden kierunek do końca?

PS. Genialna jest ta strona i forum, zostaję na dłużej 🥰

Link do komentarza
Share on other sites

@Magdyna witam na forum 🙂 

Nie chciałbym za mocno gasić Twojego zapału ale wiele się nie spodziewaj 😅 

3 godziny temu, Magdyna napisał:

A może np. Elektronika na I stopniu i Telekomunikacja albo AiR na II?

Na II stopień poszedłem na algorytmy, bo AiR, a szczególnie kadra troche mi zbrzydła. Pewnego razu przechodząc obok sali gdzie znajomi z I stopnia czekali na zajęcia zapytałem jak to jest na tym II stopniu AiRu. Odpowiedzi: to samo co na I, ten sam prowadzący, tak samo olewa przedmiot jak na I stopniu, wykładowca zapił na wiosce i nie przyszedł, itp... 

Studia za bardzo nie uczą... najwięcej uczysz się sama. Wykłady w większości są, żeby prowadzący miał zajęcie. Może na innych uczelniach jest lepiej, ale ze świecą szukać wykładowcy, któremu coś się chce. Ja przez 5 lat spotkałem 3 doktorów, którzy wiedzieli co tam w ogóle robią i mieli jeszcze pasję i genialnią panią profesor od analizy matematycznej, która jako jedyna umiała używać rzutnika w audytorium!

Ale jak działa tranzystor dowiedziałem się dopiero z 2 lata po studiach, siedząc w domu i obserwując przebiegi na własnym sprzęcie.

A i pamiętny tekst jednego z wykładowców przedmiotu kierunkowego AiR "I tak większość z was będzie pracować jako programiści w korpo." 😄 Prawa, u większości sprawdziło się.

Także tyle tytułem wstępu 🙂 Reszta to chyba kostka do gry i losowanie, gdzie by tu się wybrać na studia. Najlepiej idź na jakieś co wydają Ci się przydatne i od 2 semu szukaj pracy na pół etatu w zawodzie.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Magdyna Politechnika Gdańska. Podobno we Wrocławiu jest dość dobrze, ale ja już nie jestem w temacie. Dobrze wspominam konkursy z południa Polski 🙂 

1 godzinę temu, Magdyna napisał:

Dobrze przygotować się i na tę mniej fajną stronę studiów, żeby potem się nie rozczarować😄

Studia mają swoje uroki, czasem miło wspominam. Niedawno nawet strzelił mi do głowy szalony pomysł (doktorat), ale skutecznie zniechęcono mnie żałosnymi płacami doktorantów i perspektywą użerania sie z tymi samymi ludźmi. Jak masz już teraz zapał do programowania, elektroniki, przedmiotów ścisłych to będzie dobrze 🙂 przetrwasz zniechęcenie ze strony prowadzących 😅

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.