Skocz do zawartości

Uszkodzony akumulator czy zasilacz LiPol


Zygzak

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam sobie akumlator LiPol, trzy ogniwa, 11.1V (Akumulator Bateria LiPo Li-Po 1450mAh 11,1V AK M4 8320906546 - Allegro.pl) ładuje go ładowarką redox lipol z balanserem. I sęk w tym że ładuje go już kilkanaście godzin i na wyjściu akumulatora mam 8.42V . Ładowarka ma trzy diody które sygnalizują które ogniwa są naładowane i jedno cały czas się świeci na czerwono. Połączyłem woltomierz do wtyczki ładującej akumulator żeby sprawdzić napięcia na ogniwach i mam tak: 0.02V (to które się nie ładuje), drugie 4,25 ostatnie 8.42 . Ładowarka jest z balanserem i nie rozumiem czemu te dwa ostatnie, niby naładowane, tak się różnią. Na wyjściu cztero pinowego złącza ładującego ładowarki mam takie napięcia: 4.16V, 8.31V, 12.5V. (na to nienaładowane ogniwo wchodzi 4.16V). Co tu nie działa? Ładowarka uszkodziła mi ogniwo czy samo padło? To 12.4V na jednym wyjściu ładowarki nie jest za wysokie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dobrze zmierzyles?? 8.42v...hmm obstawiam ze juz dawno by wybuchlo...a to akurat napiecie szczytowe dwoch cel w szeregu czyli 2S...to jedno ktore ma zero niestety juz padlo najprawdopodobniej i ten pakiet nadaje sie juz na przepakietowanie...nic nie poradzisz..jak na gwarancji to nic nie kombinowac tylko o zwrot wolac zeby nikt Ci kitu nie wciskal ze ty uszkodziles...

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tak, jak byk mam 8.41V pomiędzy kablem czarnym, a ostatnim czerwonym wtyczki ładującej. Czym mogę jeszcze mimo wszystko używać ten akumulator i go ładować? Czy lepiej już wywalić? Gwarancji na niego raczej żadnej nie mam. Czy ładowarka mogła go uszkodzić? Z pierwszym razem jak mi się rozładował to naładowała go do 12.5V, a on niby ma max 11.1V, no i trochę piszczy. To 12.5V ładowarki wchodzi właśnie na to ogniwo 8.14V

Edytowano przez Zygzak
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 minuty temu, Zygzak napisał:

 a on niby ma max 11.1V

To jest panie kolego napiecie nominalne czyli 11.1/3cele = 3.7v na cele...max to 12.6v min. to 9v? Niby mozna nizej ale szkoda meczyc...

 

4 minuty temu, Zygzak napisał:

Czym mogę jeszcze mimo wszystko używać ten akumulator i go ładować?

Jesli faktycznie cela ma 0v to absolutnie nie...nawet jesli Ci nie wybuchnie to i tak juz nic nie pociagniesz z tego aku...

 

6 minut temu, Zygzak napisał:

 no i trochę piszczy. 

Aku piszczy?? Jak tak to radze Ci go pod podluszke na spanie nie wkladac bo mozesz miec niespodzianke nie mila...jak piszczy to juz po nim...tzn. po tej celi i musisz z tym cos zrobic...albo rozpakietowac ostroznie albo wywalic...

 

8 minut temu, Zygzak napisał:

 To 12.5V ładowarki wchodzi właśnie na to ogniwo 8.14V

Nie rozumiem...

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W sensie ładowarka piszczy 😛, już swoje lata ma i trochę akumulatorów naładowała. Nie jestem pewien czy nie kupić jakiejś lepszej ładowarki np Specna Arms OmniCharger, bo nie wiem co innego mogło by uszkodzić to ogniwo. 

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Uwalonego lipola od razu do utylizacji a ładowarkę trzeba przejrzeć, trudno powiedzieć co padło pierwsze ładowarka czy aku. W ogóle dziwne że z uszkodzoną celą ta ładowarka próbowała nadal ładować. Co to za wynalazek ta ładowarka? 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Takie coś: https://botland.com.pl/ladowarki-lipo/1240-ladowarka-li-pol-redox.html, najtańsza, i trochę dziwnie się zachowuje. Jak podłączam do niej akumulatory i dopiero potem do gniazdka to wszystkie diody od celek świeca się na czerwono mimo że niektóre są naładowane, jak podłączę wpierw do prądu, a potem akumulator to wtedy od razu ogarnia i zapala zielone przy naładowanych. 

Link do komentarza
Share on other sites

Biorąc pod uwagę cenę ładowarki a ceny akumulatorów to o ile nie potrafisz tego naprawić kup nową. Tym bardziej że jak wspominał @farmaceuta lipole potrafią być wybuchowe. W innym przypadku - rozkręć tę ładowarkę i zobacz może znajdą się jakieś zimne luty, i/lub elektrolity do wymiany, póki nie obejrzysz jej od wewnątrz trudno powiedzieć co nawaliło.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.