Skocz do zawartości

Układ AVT1024 czy poprawi głośność TV


pawelkx91

Pomocna odpowiedź

Witam, moja babcia ma nowy telewizor Sony Bravia + słuchawki Philips SHD2500 impedancja 32ohm z wtykiem AUX 3,5mm. Wszystko ustawione na maksa niestety babcia ma problemy ze słuchem i wciąż jest to dla niej za cicho. Sam też sprawdziłem i muszę przyznać że szału nie ma, nie rzadko słuchało się muzyki na swoich słuchawkach o wiele głośniej, tyle że było lepsze źródło i słuchawki. Zamówiłem więc układ AVT1024, jest napisane że to wzmacniacz i najlepiej działa ze słuchawkami 32ohm + napięcie 12v wtedy powinno to dać moc 800mW. I teraz nasuwa się pytanie czy to dużo? Czy pomoże ten układ podbić głośność na słuchawkach? Droższe wzmacniacze mobilne jak Fiio, Inline, Mbass traveler mają ok. 250-350mW a kosztują około 150zł wzwyż.. AVT1024 zlutowany kosztuje 42zł. Do tego zamówiłem zasilacz za 20zł stabilizowany 3.8A 40W z Sagecom pytanie czy nie za mocny? Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie jest dobre rozwiązanie i jest to ostateczność.Najlepiej będzie jak przekonasz babcię by udała się do kliniki prof.Skarżyńskiego, która jest w Kajetanach koło Warszawy.Tam przebadają i zaproponują terapię.Ta klinika to najlepszy ośrodek w Europie a może i na świecie.

Link do komentarza
Share on other sites

No ja też mam wątpliwości czy takie "ładowanie watów" jest dobre, czy więcej nie zaszkodzisz niż pomożesz. Profesjonalne aparaty słuchowe aktywnie przetwarzają dźwięk i są "skrojone na miarę"  

Link do komentarza
Share on other sites

Aparat słuchowy jest ostatecznością i jest jak to mówią leczeniem objawowym.Tam w Kajetanach zazwyczaj wprowadza się do uszu implanty.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Moja matka miała duże problemy ze słuchem, aparaty słuchowe okazały się sensownym rozwiązaniem na dość długi czas. Wiem, że na implanty na pewno  by się nie zgodziła - nawet pomijając kwestię ceny;  już by przekonać ją do sprawdzenia aparatów potrzebowałem dłuższego czasu (pomógł jedyny lekarz do którego miała zaufanie).

@pawelkx91 Jeśli chcesz pogadać pisz na priv, nie chcę wprowadzać na forum zamieszania.

@szymonw Implanty są protezą, tak samo jak aparaty słuchowe. Dobór każdej protezy winien być poprzedzony dokładnym badaniem i rozeznaniem sytuacji, potem następuje wybór rodzaju protezy.

Spotkałem wiele osób u których aparat leżał w szufladzie, bo nie został właściwie dobrany i skonfigurowany - one głosiły tezę, że aparat nic nie daje. Były to najczęściej najprostsze modele, a osoby te,kupując je, już były przekonane, że to nic nie da (bo przyjaciółka mówiła).

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.