Skocz do zawartości

Błąd ISE: "This Xilinx application has run out of memory or has encountered a memory conflict"


monsiw

Pomocna odpowiedź

Samego konwertera raczej nie - używałem identycznego i działał OK. Chyba, że masz go źle podłączonego/skonfigurowanego (zworka powinna być ustawiona na 3,3V) , albo ten konkretny egzemplarz jest uszkodzony. Zajrzę za chwilę do kodu i spróbuję go uruchomić na sprzęcie - dam znać.

Pozdrawiam

BTW: okazało się, że jeszcze mam ten konwerter (taki jak Ty) spróbuję go użyć.

Podłączyłem ten konwerter do Elberta (i projektu) i jeden raz zadziałał prawidłowo (tzn. wysłał bajt do płytki FPGA), więcej razy nie chce (muszę sprawdzić, czy w kodzie źródłowym jest wszystko OK).

Niepokojący jest ten warning (podczas implementacji):

Cytat

WARNING:PhysDesignRules:367 - The signal <i_UART_RX_IBUF> is incomplete. The
   signal does not drive any load pins in the design.

muszę ustalić, czym jest spowodowany.

Edytowano przez FlyingDutch
Link do komentarza
Share on other sites

No wreszcie UART_RX działa poprawnie (miałem zły kod modułu UART_RX (miał na liście portów sygnał reset - wziąłem go ze złej strony edaplayground.com).

Teraz jak łączę się przez identyczny konwerter jak Ty z Puty i jak podaje cyfry od 0 do 6 zmieniają mi się wzory na monitorze VGA. Pamietaj, aby podłaczyć RX konwertera USB->Serial do pinu TX Fpga i vice-wersja. Poza tym musza być połaczone masy konwertera i FPGA oraz na pin Vcc konvertera podane 3,3V z płytki FPGA. Zworka zasilania konwertera ustawiona na 3,3V.

Pozostało do poprawienia UART_TX i wyświetlanie na wyświetlaczu 7-mio segmentowym, popróbuj może sama to poprawić (teraz powinno być łatwiej jak VGA test pattern gen. dział i UART_RX). Wklejam aktualny kod projektu.

Pozdrawiam

VGA_NANDLAND3.zip

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
55 minut temu, FlyingDutch napisał:

No wreszcie UART_RX działa poprawnie (miałem zły kod modułu UART_RX (miał na liście portów sygnał reset - wziąłem go ze złej strony edaplayground.com).

Teraz jak łączę się przez identyczny konwerter jak Ty z Puty i jak podaje cyfry od 0 do 6 zmieniają mi się wzory na monitorze VGA. Pamietaj, aby podłaczyć RX konwertera USB->Serial do pinu TX Fpga i vice-wersja. Poza tym musza być połaczone masy konwertera i FPGA oraz na pin Vcc konvertera podane 3,3V z płytki FPGA. Zworka zasilania konwertera ustawiona na 3,3V.

Pozostało do poprawienia UART_TX i wyświetlanie na wyświetlaczu 7-mio segmentowym, popróbuj może sama to poprawić (teraz powinno być łatwiej jak VGA test pattern gen. dział i UART_RX). Wklejam aktualny kod projektu.

Pozdrawiam

VGA_NANDLAND3.zip 455 kB · 1 download

A czy działa u Ciebie wyświetlanie tego co wpisane w terminalu na wyświetlaczach i w samym oknie terminala? U mnie przed tym projektem działało pokazywanie w oknie terminala, a na wyświetlaczu miałam taki problem.

Na diodach dobrze wyświetlane są wpisywane cyfry, oprócz tego, że mam na stałe stan wysoki na D3-4.

Teraz ani w oknie nic nie widać, a na wyświetlaczach - jest losowo "01", "00", "10"," 11".

Edytowano przez monsiw
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, monsiw napisał:

A czy działa u Ciebie wyświetlanie tego co wpisane w terminalu na wyświetlaczach i w samym oknie terminala? U mnie przed tym projektem działało pokazywanie w oknie terminala, a na wyświetlaczu miałam taki problem

Teraz ani w oknie nic nie widać, a na wyświetlaczach - jest losowo "01", "00", "10"," 11"

Nie, ale VGA odpowiednio reaguje na wysyłanie numerów testowych wzorów czyli odczyt z UATR'a (RX) działa poprawnie. Możliwe, że coś popsułem podczas poprawiania projektu. Myślę, że z naprawą wyświetlania już sobie poradzisz 😉

I zmień moduł UART_TX.v na ten co miałaś oryginalnie w swoim projekcie (ja go podmieniłem prawdopodobnie na zły kod), wtedy TX (callback) powinien działać poprawnie.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.