Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Napisano (edytowany)

Witam. Buduję projekt  na esp32 w którym będę korzystał z modułu sim800c. Znalazłem schemat który jest w załączniku. Chciałbym zamówić część do budowy w związku z tym mam kilka pytań:


1. Co to jest? Domyślam sie, że układ zasilania. Czy nie można tego zrobić prościej wstawiając diodę i obniżając napięcie z 5v do 4.3v?.
2. Nie będę używał głośników. Co zrobić z wyjściem? Zostawić bez podłączenia?
3. Nie będę resetował SIM za pomocą esp32. Czy pełni to jakąś inną funkcję? Przyciskiem też tego nie zresetuje, bo płytka będzie w zamkniętej obudowie i łatwiej będzie odłączyć zasilanie od całości układu.
4. Nie będę używał mikrofonu, tylko ewentualnie coś w rodzaju automatycznej sekretarki. Wywalił bym też tą części schematu. Ale co zrobić z wyjściami. Nie chcę abym podczas odtwarzania jakiegoś komunikatu głosowego słyszał w telefonie trzaski i buczenie. Tak się dzieje w czerwonym module SIM 800l.  Moduł sim800l V2(ten niebieski) nie ma wyprowadzonego mikrofonu i takie zakłócenia nie występują.
5. Czy to rozwiązanie jest lepsze od dzielnika napięć? Maks napięcie na linii rx-tx do 2.8v. 
6. Po co to jest?

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc. 

9905210400_1639254724_org.jpg

Link do schematu: https://github.com/Xinyuan-LilyGO/LilyGo-T-Call-SIM800/blob/master/schematic/LilyGo-SIM800C-20200630.pdf

Edytowano przez lucek20
  • 3 tygodnie później...
(edytowany)

Opierając się na schmecie sim800l EVB oraz tym wyżej, zrobiłem taki o to schemat.

1.Napiecie zasilania 5V - obniżone do 4.3 przez diodę. 

2.Zamiast tranzystorów na lini tx i rx zrobiłem dzielnik napięcia. Napięcie około 2.5V ( tolerancja sim do max 2.8)

3. Nie wiem co zrobić z VDD_EXT. Macie jakiś pomysł?

I ogólnie proszę o sprawdzenie. 😀

 

Schematic_SIM800C_2022-01-08.png

Edytowano przez lucek20
(edytowany)
1 godzinę temu, lucek20 napisał:

3. Nie wiem co zrobić z VDD_EXT. Macie jakiś pomysł?

image.thumb.png.71d51dcc52569af7eaada061262a7fb2.png

Co do schematu nie ocenię, bo RF to skomplikowany temat...

EDIT:

1 godzinę temu, lucek20 napisał:

1.Napiecie zasilania 5V - obniżone do 4.3 przez diodę. 

Z tym bym się zastanowił, czy moduł nie ciągnie za dużego prądu dla tej diody...

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Pomogłeś! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...