Skocz do zawartości

Sprawdzenie schematu urządzenia dokonującego pomiarów stężenia tlenu


Wejmon

Pomocna odpowiedź

Również zastanawiałem się dlaczego w pomieszczeniach zamkniętych czujnik rejestrował wyższe stężenie. Możliwe, że jest to spowodowane dużą ilością roślin w domu 😅

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Wejmon napisał:

Również zastanawiałem się dlaczego w pomieszczeniach zamkniętych czujnik rejestrował wyższe stężenie. Możliwe, że jest to spowodowane dużą ilością roślin w domu 😅

A mozliwe😉 sprawdz w ktora strone napiecie rosnie wzgledem stezenia i bedzie wiadomo😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podczas wykonywania pomiarów stężenia tlenu natrafiłem na kolejną przeszkodę … mam nadzieję, że będzie to już ostatnia 😅

Mianowicie problem polega na tym, że kiedy zasilam urządzenie (napięcie wejściowe czujnika tlenu to 3,3V lub 5V) z laptopa kablem USB wyniki pomiarów wydają się być zgodne z oczekiwanymi (w normie). Zmieniając zasilanie na powerbank (DC OUT 5.0V 1000mA CAPACITY 2200mAh) zobaczyłem, że w tym samym miejscu, po błyskawicznym przepięciu kabla nagle otrzymuje niższe wyniki stężenia tlenu. Co więcej kiedy zamiast kabla USB przejdę na drugie gniazdo w Arduino aby podłączyć baterię 9V poziom wskazywanego stężenia gwałtownie rośnie. Tym sposobem w jednym miejscu, urządzenie pokazuje mi 3 różne wyniki w dość krótkim odstępie czasowym.

Zastanawiam się jak temu zaradzić, z tego względu, że najbardziej zależy mi na zasilaniu urządzenia baterią 9V. Czy zastosowanie stabilizatora LM7805 wraz z dwoma kondensatorami po 100 nF rozwiąże ten problem? [Link]

Mam również pytanie odnośnie obliczenia czasu pracy baterii. Jeżeli chcę sprawdzić jaką energię zużywa Arduino wraz ze wszystkimi komponentami rozumiem, że powinienem wpiąć miernik (amperomierz) szeregowo w zasilaniu zamykając cały obwód? Dzięki temu wiadomą pojemność baterii dzielę przez odczytane zużycie energii urządzenia otrzymując tym samym czas pracy baterii. Czy moje rozumowanie jest poprawne?    

Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Wejmon napisał:

Zastanawiam się jak temu zaradzić, z tego względu, że najbardziej zależy mi na zasilaniu urządzenia baterią 9V. 

Troche krotko pochodzi na takiej baterii...one sa dobre ale tylko do testow...

Co do czasow na baterii, to mierzysz pobor pradu calego ukladu i dzielisz pojemnosc nominalna baterii przez otrzymany wynik i otrzymujesz godziny(tak z grubsza)

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.