Skocz do zawartości

Domofon hybryda, urmet + esp32 + sim800


SOYER

Pomocna odpowiedź

Cześć chłopaki, naszedł mnie nowy pomysł. Jako, że od jakiegoś czasu notorycznie wkurza mnie mój leciwy domofon oparty na modułach Urmet, MR2 i panel, wszystko podłączone do centralki Slican Bramotel i w końcu do telefonu bezprzewodowego.

Jednak ze względu na częstą sytuację gdy ktoś dzwoni do furtki, a nikogo nie ma w domu, chciałem kupić nowy domofon dzwoniący bezpośrednio na komórkę. Wiązało by się to z przeróbkami na słupku od furtki, niemałymi kosztami nowego domofonu i koniecznością wyrzucenia starego działającego sprzętu.

Dzisiaj przeglądając neta trafiłem na coś takiego. Połączenie esp32 z sim800.

Pytanie, czy dałoby radę wykorzystać/połączyć moduł rozmówny MR2 (z mikrofonem, głośnikiem) z tym modułem esp32/sim800, tak, by po naciśnięciu przycisku sim800 dzwonił mi na komórkę i ... dalej wiadomo.

Link do komentarza
Share on other sites

A czy nie lepszą opcją byłoby przekazywanie obrazu i dźwięku przez internet? Z gsm to różnie bywa a zanim numer się wybierze zadzwoni itd... Poza tym generuje to dodatkowe koszty. Sprawdź stronę https://remoteme.org/  tam jest przykład wykorzystania kamerki i esp32 do strimowania obrazu. 

Edytowano przez _LM_
poprawiłem link
Link do komentarza
Share on other sites

No tak że budujesz swój mały system monitoringu na esp, gdy ktoś dzwoni dostajesz powiadomienie na telefon i możesz zareagować. Problemem może być przechwyt i wysyłka audio z/do esp ale ten sam problem napotkasz budując to urządzenie w oparciu o moduł SIM800. Prościej byłoby użyć esp jako nadajnik i odbiornik dźwięku ze sterowaniem bramki, bramy czy co tam masz. Zawsze w czasie dzwonienia dostajesz powiadomienie że ktoś się dobija a czy odbierzesz telefonem, czy słuchawką w domu to już inna sprawa.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.