Skocz do zawartości

Jak zrobić paralizator z części na zdjęciu?


Johny700

Pomocna odpowiedź

Mam zamiar zrobić paralizator, ale nie wiem jak. Oglądałem trochę filmów, ale nie ogarnąłem. Czuję wewnętrznie, że da się z tych części na zdjęciu to zrobić. 

Części:

-bateria 9v

-tace switch

-kable i lutownica

-kondensator z aparatu 110 mikrofaradów, maksymalne napięcie 330v

-zasalacz niewiem jaki i do czego

Proszę o szczegółową instrukcję jak by się dało. Piszę tu, bo sam wolę nie testować. Dzięki za odpowiedź

 

IMG_20220125_193201.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Johny700 napisał:

Mam zamiar zrobić paralizator, ale nie wiem jak. 

Na elektrodzie to juz by z Ciebie strzep zostal...😉 A tak na serio, jak nie wiesz jak to poczytaj najpierw porzadnie jak to dziala i jakie sa ewrntualne skutki uboczne takich samorobek! Ja bym nie ryzykowal na twoim miejscu...dasz cos innego jako element i zrobisz komus kuku...wysokie napiecia to nie zabawa...(nie bierz tego do siebie)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Płytka z kondensatorem z aparatu to przetwornica do lampy błyskowej tego aparatu. Nie wiadomo czy sprawna. Wytwarza z baterii niebezpieczne napięcie około 300V, którym ładuje kondensator. Kondensator ten rozładowuje się dając energię dla palnika lampy błyskowej, gdy jest potrzebny błysk doświetlający zdjęcie.

Tego rodzaju konstrukcje są niebezpieczne. Nie masz żadnej pewności, że Ty lub ktoś inny nie ma jakiejś ukrytej wady zdrowia. W przypadku użycia takiego urządzenia lub nawet przypadkowego porażenia Ty lub ktoś innych może ponieść uszczerbek na zdrowiu. Za zaistniałe zdarzenie odpowiadasz Ty, nawet jeśli byś miał paralizator z atestem ze sklepu. W przypadku samoróbki sytuacja prawna jest jeszcze gorsza. Odpowiadasz nie tylko karnie, ale i cywilnie. Jest sporo kancelarii adwokackich zajmujących się dochodzeniem roszczeń na drodze cywilnej i może do sporo kosztować finansowo. Lepiej skonstruować inne urządzenie, a nie iść kierunku, gdzie można sobie narobić problemów.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.