Skocz do zawartości

Problem z termotransferem dwustronnym


Krawi92

Pomocna odpowiedź

Z tym żelazkiem to trzeba niestety porobić kilka prób, mało kiedy wychodzi to za pierwszym razem. W jakiej temperaturze prasujesz? (tak mniej więcej na której kropce)

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Krawi92 napisał:

Bo ja tak patrzę na ten toner, trochę taki Siwy od kredy ale glaskam to glaskam i nic. Za mocno nie mogę bo zetrę toner. 

toner siwy może być to w niczym nie przeszkadza ważne aby miedź nie była zabrudzona

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok, wyszły 2 płytki, na każdej lekka poprawka markerem. Słyszałem też o folii coś zamiast papieru, ktoś używał? Sorry za głupie pytania, ja wiem ze w internecie tego jest masę, ale wole praktyczne porady jak kto robi i że to działa. Oczywiście mowa cały czas o termotransferze żelazkiem 

Link do komentarza
Share on other sites

Tak używało się kiedyś folii nazywało się to - zdaje się tes200 czy podobnie - ale gra nie warta świeczki, zdecydowanie polecam żółty papier o którym była już tutaj kilka razy mowa, możesz też próbować na kolorowych czasopismach ale po co kombinować aż tak. Pokaż te swoje dzieła 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

No i efekt końcowy, działa 😆

IMG_20220130_214641.thumb.jpg.edfd6dd0a4cd6ae562eed4078dbeab2e.jpg

IMG_20220130_214620.thumb.jpg.cd0c3bb00b6ea08aa961d48cc62fe1d5.jpg

Ale coś nie teges z tym podtrzymującym. Mówiłeś mi fakt o super cap 1F, ale ze nie miałem to pomyślałem że dam 1000uF i będzie chodzić, ale nie. Po resecie zasilania wskakują domyślenie wartości i trzeba ustawiać go. 

Edytowano przez Krawi92
Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, Krawi92 napisał:

Ale coś nie teges z tym podtrzymującym. Mówiłeś mi fakt o super cap 1F, ale ze nie miałem to pomyślałem że dam 1000uF i będzie chodzić, ale nie. Po resecie zasilania wskakują domyślenie wartości i trzeba ustawiać go.

Pokaż schemat jak to podłączyłeś i program który odczytuje te ustawienia, przy 1000uF powinien kilkadziesiąt sekund wytrzymać

Link do komentarza
Share on other sites

16435767969384074851288312951593.thumb.jpg.410e2479f47e925c80b0e7b7ec4503f4.jpg

A zobaczyłem teraz na program i cos mi nie gra w main, zaczynam od zapisania czasu, zamiast od pobrania z rtc. Dawno to pisałem i już nie pamiętam czy to celowo czy babola walnąłem. Jutro to poprawię i zobaczę jak działa

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Krawi92 napisał:

A zobaczyłem teraz na program i cos mi nie gra w main, zaczynam od zapisania czasu, zamiast od pobrania z rtc. Dawno to pisałem i już nie pamiętam czy to celowo czy babola walnąłem. 

No to musisz wgrac szkic z ustawieniem i odrazu zakomentowac ustawienie i wgrac od nowa...wtedy przy resetach nie bedzie zapisania od nowa

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, Krawi92 napisał:

zaczynam od zapisania czasu, zamiast od pobrania z rtc.

No widzisz 🙂 a jeśli o schemat idzie - zapomniałeś o diodzie blokującej zasilanie z kondensatora, dlatego po zaniku zasilania energia wróci do układu zamiast zasilać samego tylko pcfa.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Haha wiem debil jestem. Stwierdzilem że wg Bluebooka jak nie mam bateryjnego podtrzymania to jednej diody nie potrzeba, a nie pomyślałem że trzeba zblokować tego. Ciekawe czy upchnac mi się uda tam diodę jeszcze 🤔

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.