Skocz do zawartości

Problem z termotransferem dwustronnym


Krawi92

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Dam znaka jak mi poszło 😆 pozdro i dzięki za pomoc i porady w tym wątku 🤗

Ahh jeszcze jedno nie daje mi spokoju @_LM_. Któryś już raz spotykam się z gniazdami DC, gdzie oznaczone na płytce + i -

Po wlutowaniu i podłączeniu okazuje się że jest zupełnie na odwrót. Dziś też się na to nadziałem, musiałem do góry nogami wlutowac gniazdo. Niedawno tak spaliłem ne555. Nie wiem czy ja głupi i cos odwrotnie robię. 

Edytowano przez Krawi92
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przeważnie plus jest na bolcu, sprawdź wpierw jaki rozkład biegunów masz na wtyku zasilacza. No a co ci szkodzi dodać jeszcze jedną diodkę zabezpieczającą na PCB przed stabilizatorem, albo nawet mały mostek prostowniczy, wtedy zasilasz jak Ci się podoba.

Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Krawi92 napisał:

Nie ma tu jakiś standardów?

Ciężko powiedzieć jak musi być, zdecydowana większość wtyków ma plus w środku, no ale nigdy nie wiesz co tam pan chińczyk sobie ubzdurał i zdarzają się odwrotnie połączone. Trzeba tego po prostu pilnować lub zabezpieczyć swój układ przed odwrotnym połączeniem, sposób z diodą w szeregu zasilania jest najprostszy, ale generuje straty mocy z powodu spadku napięcia na diodzie. Są też fajne rozwiązania z tranzystorem N - MOS postaram się jutro znaleźć schemat, lub poszukaj coś w stylu "zabezpieczenie obwodu zp mosfeta"

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.