Skocz do zawartości

Stare książki do nauki elektroniki


wilddance

Pomocna odpowiedź

Witam, znalazłem na strychu stare książki do nauki elektroniki.

Czy nadawały by się takie do nauki dzisiaj ?

Mam 2 tytuły:

1 to "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" z roku 1983 2 wydanie poprawione

a drugiej książki niestety tytułu nie mam, wiem że jest na temat techniki cyfrowej z roku 1986

Obie książki wydane są przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w Warszawie.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nigdy nie miałem tych książek w ręce :/ Wiem z innych książek wydanych przez WKŁ w latach 80-90 były ciekawe (byłem wtedy kompletnie zielony 😃) i trochę się z tego uczyłem. Ale wiadomo technika idzie to przodu więc niektóre rzeczy mogą być nieaktualne. Musiałbyś powiedzieć co tam się znajduje 😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Najfajniejszy kwiatek który znalazł kiedyś mój kolega w starych książkach (nie jest to cytat ale tak to brzmiało):

(...) w tym miejscu należałoby wykorzystać element zwany tyrystorem, jest to jednak zbyt nowoczesny i trudno dostępny element żebyśmy się nim zajmowali...

Link do komentarza
Share on other sites

W książce "elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" są opisy elementów jak rezystor żarówka dioda tranzystor kondensator cewka mikrofon i głośnik oraz zastosowania.

Załączone są opisy, schematy urządzeń, wzory i obliczenia. Myślę że to może być aktualne.

W 2 książce: różnice sygnał analogowy i cyfrowy, prąd napięcie i moc, sygnały w technice cyfrowej, oscylacje sygnałów, rodziny układów scalonych stosowanych w technice cyfrowej, rodziny TTl i parametry, układy MOS i CMOS, podstawowe układy cyfrowe i jakieś bramki i przerzutniki.

Głównie podałem nazwy działów z książek.

KD93, w tych książkach często występują też literówki, ale jakie to były czasy...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93: Dlatego mówię że trzeba podchodzić to pewnych informacji z dystansem 😉

Wilddance, myślę że będzie OK jak na początek, ale zawsze warto zajrzeć na www.elportal.pl do działu początkujący 😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.