Skocz do zawartości

Kondensatory rozruchowe (startowe?)


eldamianos

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie. Z racji tego iż nie posiadam mentora to codziennie mam jakieś problemy. Tym razem potrzebuje wiedzy a mianowicie wymieniam kondensatory rozruchowe w wzmacniaczu kleopatra 2 3300uf 40v x2 i 1x 4700 63v poszedłem do sklepu i dziadziuś dal mi o takiej samej wartości a nawet o ciut wyższym napięciu.

Problem w tym że są 3 razy mniejsze , i moje pytanie czy zakupiłem inne kondensatory? czy technologia się zmieniła? , bo patrząc na te nowe nie wiem czy czuć się jak lebioda.

Pozdrawiam

IMG_20220401_094654.jpg

IMG_20220401_094714.jpg

IMG_20220401_101742.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, eldamianos napisał:

Problem w tym że są 3 razy mniejsze , i moje pytanie czy zakupiłem inne kondensatory? czy technologia się zmieniła? , bo patrząc na te nowe nie wiem czy czuć się jak lebioda.

Raczej technologia... Jednak trochę czasu już minęło, a nawet ceramiki SMD już mają z 3 wersje...

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, eldamianos napisał:

kondensatory rozruchowe

filtrujące 😉 a co do kondków które zakupiłeś to chyba największy szrot jaki był na rynku, ja bym wcześniej sprawdził te elwy bo wbrew pozorom, te o dużej pojemności przeważnie utrzymują swoje parametry

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czym to mierzyłeś? Przecież każdy kondensator na omomierzu będzie wskazywał od zera do  prawie nieskończoności w miarę ładowania. Kup sobie tester elementów, choćby ten najtańszy. W kondensatorach liczy się pojemność i ESR. Nie zdziwiłbym się jakby te stare miały lepsze parametry od chińczyków. Jeśli chcesz wymieniać kondki to te mniejsze od 1 do 470uF. A czy coś mogę polecić? No nie mogę gdyż serwisantem nie jestem jednak na pewno nie użyłbym najtańszych chińczyków. Jest taki kanał na YT nazywa się "Rubens" gość tam sporo wiedzy przekazuje i naprawia wiele Polskiego sprzętu z czasów PRL

Link do komentarza
Share on other sites

planuje zakup Atlas ESR70.

a co do pomiarów to zezystancja ich nie rośnie i jest stała.

ich pojemność jest  większa o jakąś 1\3 myslalem że to jakaś informacja dla mnie że już są niedobre

miernik kupie w przyszlym miesiacu poki co wole wymienic na nowe...

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, eldamianos napisał:

ich pojemność jest  większa o jakąś 1\3 myslalem że to jakaś informacja dla mnie że już są niedobre

A to przepraszam jeśli zmierzyłeś pojemność i są aż takie różnice, to nie było tematu. Faktycznie do wymiany

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.