Skocz do zawartości

Dwukierunkowy ESC - dziwne przyspieszanie silnika


mpx0

Pomocna odpowiedź

Kupiłem jakiś ESC 20A dwukierunkowy (niżej zdjęcie) i mam problem ze sterowaniem, próbuje narazie na Arduino:

void setup() {
  Serial.begin(9600);
  ESC.writeMicroseconds(1480);
  delay(1000);
  ESC.attach(9);//,1000,2000);
  delay(1000);
  for(int i = 700; i < 850; i+=2)
  {
    ESC.writeMicroseconds(i);
    Serial.println(ESC.readMicroseconds());
    //delay(2);
  }
}

w loop nic nie mam, jestem laikiem dlatego prosił bym o wyjaśnienie/pomoc w rozwiązaniu dziwnych według mnie zachowań:
 - silnik działa +- 1s z podobną szybkością i na 1s przyspiesza tak na oko 2x i tak cyklicznie co 2-3s (powinien chyba działać z tą samą szybkością ESC.writeMicroseconds(848))
 - z tego co się orientuje wszystko powyżej 1480 ms (1480-2000 ms) - powinno ustawiać szybkość w jednym kierunku natomiast poniżej 1480 ms w drugim ale kiedy próbuje w pętli w zakresie 1480-2000ms to efekt jest taki, że przyspiesza i zwalnia około 6-7 razy, czyli np. 1480 - stoi natomiast 1580 dużo większa szybkość i 1600 znowu stoi.
 - na innym ESC przy tym samym napięciu 11V silnik przy pełnej szybkości miał 2.5W obecnie jest około 1.1W (dużo szybciej się kręcił)
 -  jeśli użyje ESC.writeMicroseconds(848) silnik stoi (muszę zwiększać ms w pętli żeby zadziałało)

Będę mega wdzięczny za wyjaśnienie, mam 2x te same ESC i w obydwu powyższe zachowania powtarzają się.
Jeśli te ESC są jakiejś słabej jakości to prosił bym o polecenie jakiś innych dwukierunkowych (chyba, że problem kierunkowości powinienem rozwiązać na mosfet przy pinach z fazą przy zwykłym ESC), potrzebuję je do małych silników 4-6s nawet 5A było by ok

1dc7b68c-8b9b-4044-84f6-a31da231a5b9_i-20a-brushless-esc-bidirectional-electronic-speed-controller-for-rc-car-boat-remote-control.jpg

Edytowano przez mpx0
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.